İskenderun Belediyesi yeni Nikah Salonu özel günde hizmete girdi. İskenderun Belediyesi’nce sahilde yapılan yeni Evlendirme Dairesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde hizmete girdi. Yeni Nikah Salonu’nun açılışının yapıldığı bu özel günde, 15 çiftin nikahı kıyıldı. Açılış törenine, Hatay Vali Yardımcısı Hasan Volkan Köksal, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, A protokol mensupları, Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, Adalet ve Kalkınma Partisi İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz, işadamları, belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve kalabalık halk topluluğu katıldı. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Nikah Salonu’na Eşi Dr.Ümran Civelek ile birlikte geldi. Sahilde çok güzel bir Nikah Salonu yapan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e teşekkür eden genç çiftler ve konuklar, beğenilerini dile getirdiler.

‘Aile toplumun temelidir’

Açılış töreninde konuşan İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderunlulara ve İskenderun’a layık olmaya çalışıyoruz. Çünkü İskenderun bu güzel coğrafyasıyla, halkın bu güzelliğiyle yapılanların çok daha üstünde güzelliklere layıktır. Önemli olan insana hizmettir. Gerçekten çok güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi. Altyapı çalışmalarına önem ve özen gösterildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, altyapısız üstyapının olmayacağını kaydetti. Şehrin altyapısıyla, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle, düşüncesiyle her şeyde altyapının önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderun’un altyapısını güçlendirmeye çalışıyoruz. İçmesuyuyla, drenaj kanalıyla, çöp fabrikasıyla. İskenderunluların hizmetine büyük gururla sunduğumuz nikah salonu’nun da sosyal olarak çok önemli altyapısı var. Kültürümüzde nikah çok önemlidir. Aile toplumun temel yapısıdır. Huzurlu ailenin bereketi vardır. Sağlam yapıda ailesi olan toplumların yolu aydınlıktır Çocuklar huzurlu aile ortamında sağlıklı, başarılı birer insan olurlar. Ailenin ilk adımı nikahla oluyor. Onun için nikaha çok önem veriyoruz. Bu nedenle deniz kenarında çok güzel bir nikah salonu yaptık. Bu güzel nikah salonunun İskenderunlu hemşehrilerime hayırlı uğurlu olmasını, güzel ve hayırlı nikahlara vesile ve şahit olmasını temenni ediyorum. Bu güzel günde katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Herşey İskenderun için, halkımız için” diye konuştu. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, tango gösterisi ile renklenen açılış töreninde, nikah salonu yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.  

‘Nikahlar internetten canlı yayınlanıyor’

Bu özel günde Nikah Salonu’nun açılışı nikah için başvuran çiftlerden nikahları kıyılarak resmi açılış töreni gerçekleştirildi. Nikahlar, Konservatuar öğrencilerinin keman, kontrbas ve akerdionla canlı müzik eşliğinde kıyıldı. Nikah merasiminde konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Nikah Salonu’nda kıyılan nikahların yurtiçi ve yurtdışında da internetten canlı yayınlandığını anımsattı. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Sevgililer Günü’nde hayatınızı birleştiriyorsunuz. Bir ömür boyu mutluluklar dilerim. Aile toplumun temel taşıdır. Artık toplumun temel taşını teşkil ettiniz. Vatanımıza, milletimize sağlıklı evlatlar yetiştirin. Aile, evlilik kutsaldır. Bu kutsiyetin devamını sağlayan en önemli şey sevgidir, saygıdır. Sevginin besini saygıdır. Birbiriniz sevin ve saygılı olun” dedi. Genç çiftlere günün anısına Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk imzalı bir çift kahve fincanı hediye eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Hayatı paylaşın. Hayat paylaşıldıkça güzeldir. Her Sevgililer Günü’nde gelin kahve pişirecek, kahveyi birlikte içeceksiniz. Fincanları da damat yıkayacak” diye konuştu. Nikah cüzdanını çiçekle birlikte geline veren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, genç çiftler ve aileleriyle birlikte fotoğraf çekildi. İskenderun Belediyesi yeni Nikah Salonu açılış töreni, 14 Şubat 2013 Perşembe günü 12.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Nikah Salonu’na Atatürk fotoğrafı ve dev Türk Bayrağı asıldı

Genç çiftlerin evlilik kararını bu özel günde yaşama geçirmek istemi üzerine, günde yaklaşık 5-6 nikah kıyılan İskenderun Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde 15 çiftin nikahı kıyıldı. Nikah Salonu’nun açılışı mesajla da kutlandı. Nikah Salonu’nun girişine dev Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri asıldı. Salonun iç duvarında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eşi Latife Hanımla dans ederken çekilmiş fotoğrafı Nikah Salonu’na ayrı bir güzellik kattı. Hizmete giren 1760 metrekare oturum alanına sahip 2 katlı İskenderun Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde, gelin ve damat odaları, müdüriyet, personel odaları, mutfak, wc’ler, tesisat odası, salon, teras bölümleri ve gelin ve damat için ayrı giriş bulunuyor. Nikah Salonu geniş, ferah iç ve dış mekanıyla, İskenderun’da uzun dönem önemli bir ihtiyacı karşılayacak.                                                                                                                                                                                                                                                                                  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.