İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 93. yıl kutlama programına katıldı. Kutlama programı kapsamında, ilk olarak Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.Törene, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti yöneticileri, kamu kurum, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından çelenk sunulan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, törende görev alan öğretmen ve öğrencilerin bayramını kutladı. Bir öğrencinin konuştuğu programda, şiir okundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu yaptığı konuşmasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Untitled-1 copyUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yürüyüşü

Kutlama programı kapsamında, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yürüyüşü düzenlendi. Atatürk Anıt Alanı’ndan başlayan yürüyüş, Şehit Pamir Caddesi, Çok Katlı Otopark, Namık Kemal Caddesinden dönülerek, Ulucami Caddesinden devam edildi. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in de katıldığı kortej yürüyüşü, Atatürk Anıt Alanı’nda tamamlandı.

Çocuk Oyunları Şenliği’nde gösteri ve ödül töreni düzenlendi

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yürüyüşünün tamamlanmasının ardından, program Atatürk Anıtı’nda Çocuk Oyunları Şenliği ile sürdü.
Öğrenci andının okunduğu programda, halkoyunları gösterisi, öğrencilerin oyunları ve Egemenlik Kupası ödül töreni düzenlendi.
Egemenlik Kupası’nda İskenderun Belediyesi’nin ücretsiz basketbol kurslarında yetişen Emel Akçay İlköğretim Okulu takımı da, Basketbol Yıldız Kızlarda şampiyon olması nedeniyle kupasını törenle aldı.
İskenderun Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz Basketbol kursunun antrenörü Emin Yetkin’in de katıldığı ödül töreninde, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Egemenlik Kupası turnuvasında başarı elde eden tüm sporcu öğrencileri kutladı.
Çeşitli spor branşlarında yapılan Egemenlik Kupası’nın ödül töreninde, öğrencilere kupalarını Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.