AB Heyeti’nden Vali Lekesiz’e Ziyaret

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Michael Miller, 12 Mart 2013 Salı günü saat 18.00’de Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.Ülkemizin yanı sıra Belçika, Fransa, Macaristan ve İrlanda’dan bir grup gazetecinin de eşlik ettiği ziyarette konuşan Sayın Miller, bazı temaslarda bulunmak üzere AB üyesi devletlerden ve ülkemizden gazetecilerle birlikte ilimize geldiklerini ifade ederek, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür etti. Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, Sayın Miller ve beraberindekileri ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, konuklarına Hatay hakkında bilgi verdi.

-İnsanlığın Ortak Öyküsünün Yaşandığı Bir İl-

 Hatay’ın, insanlığın var olduğundan beri, tarihin her döneminde kıymetli olmuş, çok özellik arz eden illerimizden biri olduğunu, ilin tarihi incelenmek istenildiğinde esasen insanlığın tarihine ulaşıldığını, dolayısı ile hem dinler hem de insanlık tarihi açısından ‘insanlığın ortak öyküsünün yaşandığı’ bir il olduğunu kaydetti.

-Hatay’da İnsanların Yüzü Hep Güleçtir-

 Hatay’ın böylesi derin tarihi ve zengin bir kültür mirası olmasının beraberinde getirdiği güzellikler olduğunu vurgulayan Lekesiz, ‘Bunlardan biri de zengin bir kültürel çeşitlilik ve zengin bir hoşgörüdür. Yüzyıllardır farklı kültür, inanç ve etnik kökenden insanların bir arada yaşamasının beraberinde getirdiği huzur ve güven ortamından dolayı, Hatay’da insanların yüzü hep güleçtir. Hatay’ın insanları gökkuşağının renkleri gibidir.’ dedi. 

-Hatay Geleceğe Dair Hedeflerine ve Hayallerine Emin Adımlarla İlerliyor-

İlimizin, Türkiye’nin ekonomik hayatına önemli katkılarda bulunduğunu da hatırlatan Lekesiz, ‘İlin sahip olduğu tüm zenginlikleri geleceğe en iyi şekilde aktarmak için ortak akılla yol haritalarını oluşturduk. Bu kapsamda ilin Stratejik Planı, Turizm Master Planı, Lojistik Master Planı, Kırsal Kalkınma ve Tarım Stratejik Planı hazırlandı. Hatay, tüm dinamikleri ile birlikte geleceğe dair hedeflerine ve hayallerine doğru emin adımlarla ilerliyor.’ şeklinde konuştu.Vali Lekesiz, ziyaretin anısına konuğuna, üç dinin sembollerinin yer aldığı ve ilimizdeki hoşgörüyü temsil eden plaket verdi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.