osman tufanORC Araştırma ve IPA Ajansı’nın 25 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında yapmış olduğu “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?” anketi sonucunda adı CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanı olarak % 53.3’lük dilimle ilk sırada yer alan iş adamı Osman Tufan, kesinlikle Büyükşehir Belediye Başkanı olmak gibi bir düşüncesinin olmadığını, dolayısıyla aday adayı olmadığın kamuoyuna duyurdu.
HAYATIN HER ALANINDA MARKA BİR İSİM
İş dünyasında yeniliklere açık ve renkli kişiliğiyle tanınan Osman Tufan, CHP’nin Hatay’da toparlayıcı isimleri arasında yer alıyor. CHP tabanı dışında toplumun geniş bir kesimi tarafından çok sevilen ve sayılan bir isim olan işadamı Osman Tufan, mütevaziliğin ve alçak gönüllülüğün de sembol isimlerinden. Sanayi yatırımlarının dışında eğitim alanındaki ve hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Tufan’ın ismi şimdilerde, Hatay büyükşehir belediye başkanlığı için geçiyor.
“ADAY ADAYI OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”
Bu anketlerin nasıl yapıldığını, kimlerin yönlendirdiğini veya neye hizmet ettiğinin iyi analiz edilmesi gerektiğinin altını çizen iş adamı Tufan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan, siyasi beklentilerinin ileriye dönük farklı beklentiler içerdiğini söyledi. Anketler sonucu halkın teveccühüne mazhar olmanın, istenmenin, alakadar olmanın ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine layık görülmenin büyük bir şeref olduğunun da altını çizen hayırsever işadamı Osman Tufan, “Başkanlık gündemimde yok. Bunu daha önceden belirtmiştim. Partimizin görev vermesi gerektiği veya göreve talip olan arkadaşlarımız var. Bu makam onlara daha iyi yakışır diye düşünüyorum. Tabi kamuoyu yoklamaları partilerin kendi içindeki çalışmaları farklı zamanlarda farklı bir şekilde yansıyor. Anket firmalarının inandırıcılığını ve neye göre hizmet ettiklerini iyi analiz etmemiz gerekiyor. Bizimde gönlümüzden muhakkak siyasetle ilgilenen insanlar gibi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı çok iyidir. Fakat bizim konjektürümüz buna el vermiyor. Bizler sanayiciyiz, işvereniz. Buna daha uygun olarak çalışmak, bize bağlı olan grupların hayatlarını idame ettirmesini düşünmek, en büyük dileğimiz. Tabi kamuoyu yoklamaları da göz ardı edemeyiz. Şartlar bizi çok zorlasa belki diyoruz ama yine söylüyorum; Ben CHP’den aday adaylığı düşünmüyorum. Bizim hayatımız kendi işimizle meşakkat etmektir. Seçim yaklaştığında ona uygun çalışmalar destek vermek de en büyük düşüncemizdir. Bu işi yapanların ortaya koyduğu anketler ne derece inandırıcı olur? Bunun yorumunu halkımıza bırakıyoruz. İstenmek, alakadar olmak, bir partinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına layık görülmek bizim için büyük bir şereftir. Ama biz onların meziyetlerini ortaya koyacak veya Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapacak veya onu geliştirecek bir şekilde çalışmamız olmadığı için tekrar söylüyorum; Belediye Başkanlığı düşünmüyorum. Bütün basın organlarında haberler yayınlanıyor. Doğru veya yanlış haber yapmak insanların kendilerine münhasırdır. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday değilim” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.