Kısa bir süre önce Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti İskenderun İlçe Başkanlığı görevinden alınan İbrahim Yaran, parti binasından düzenlenen tören ile yine Ak Parti Genel Merkezi tarafından İlçe Başkanlığı görevine atanan Vedat Tosun’a görevini devretti. Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ile Belediye Başkanı Seyfi Dingil’de düzenlenen törene iştirak ettiler.

İbrahim Yaran; “Uyumadık, Çalıştık!”
4 Eylül 2013 tarihinde Ak Parti İskenderun İlçe Başkanlığı görevini devraldığını açıklayarak konuşmalarına başlayan İbrahim Yaran, 30 Mart 2014 yerel seçimlerini başarı ile tamamlamanın gururunu yaşadıklarını ifade edip mahsulün; “Seyfi Dingil” olduğunu işaret etti. Görev süresinde hakkında konuşulan spekülasyonlara da değinen Yaran; “ 4 Eylül 2013 tarihinde devralmış olduğum Ak Parti İlçe Başkanlığı görevimde yoğun bir çalışma dönemi olan yerel seçimleri başarılı bir şekilde geride bıraktık. Mahsulümüz de Seyfi Dingil’dir. Hayırlı, uğurlu olsun İskenderun’a. Her ne kadar bir arkadaşımız yönetim kurulumuz içinde çalışmadı, yattı, İbrahim Yaran’da hastayım diyerek yattı dese de bizler yönetim kurulu olarak gecemizi gündüzümüze katıp çalıştık. Ve o tip söylemleri de dikkate almıyoruz. Bizler diyoruz ki; bu memleketin sorunları bizim sevdamızdır. Bu memleketin insanları bizim kardeşimizdir. Bu insanlara karşı görev yapmakta bizim insanlık görevimizdir. Dün olduğu gibi bugünde, bugün olduğu gibi yarında asla ve asla hiçbir Ak Parti mensubu görevden kaçmaz ve asla yatmaz. Yatmak değil “Durmak Yok” diyor liderimiz” şeklinde konuştu.

içerik 1(207) içerik(669)Vedat Tosun; Ben Osman’ın Torunuyum
Ak Parti’nin 13 yıllık geçmişinin olduğunu belirtip bu süreçteki vizyon ve misyonun bin yıllık geleneğin düşüncesini oluşturduğunu ifade eden Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Vedat Tosun ise, İskenderun Belediyesinin ev sahipliğinde Atatürk Anıt Alanında konser veren Gagavuz Türklerine bir söz verdiğini ve bu sözü Ak Parti İlçe yönetimi adına verdiğine vurgu yaptı. Gagavuzlu bir sanatçı ile arasındfa geçen diyalogu anlatan Tosun; “İskenderun Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Gagavuz Türklerinin kültür ve sanat etkinliğinde, Gagavuz Türkleri; bir olduğumuzu, gönüllerinin bizimle olduğunu ısrarla söylediler. Hatta sanatçının biri programın ortasında; “Osman buradan giderken geleceğim demişti. Biz sizi bekliyoruz. Ne zaman geleceksiniz” diye soru sordular bize. Programdan sonra ben o sanatçı kardeşimizin yanına gittim. Ve sizlerin adına söz vererek dedim ki; “ben Osman’ın torunuyum. Ben mutlaka geleceğim. Eğer ben gelemezsem oğlum mutlaka gelecek” dedim. Bu konuda duygu ve düşüncülerimi öğrenme fırsatı buldunuz. Ve bu konuda hepinizden destek beliyorum” dedi.

Seyfi Dingil; Bu Sadece Kan Değişimi
Devir teslim töreninin kan değişikliği olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise, İskenderun’u güzel günler beklediğini söyledi. İskenderun’da herkesin iş, aş ve ekmek sahibi olacağına dair “Söz Veriyorum” diyen Başkan Seyfi Dingil; “yönetimimiz daha önce de el değiştirdi. Bizler zaten hep beraberiz. Bu sadece bir kan değişimi. Daha ileriye daha atak hizmet edebilmek için aramızda ki arkadaşlarla bir nöbet değişimi o açıdan ben Ak Parti’de hiçbir zaman yönetimin değiştiğini kabul etmiyorum. Bugüne kadar herkesin partinin bu günlere gelmesinde çok büyük emekleri geçti. Çok büyük fedakarlıklar yapılıp alın terleri döküldü. Bizde kırgınlık küskünlük yok. arada kızgınlıklar olabilir ama bu bizim partimizin hiçbir zaman felsefesini değiştirmedi. Önümüzde çok güzel parlak günler var. Bu memlekette herkesin birinci sınıf vatandaş olacağını, herkesin iş ve aş sahibi olacağını, ekmek sahibi olacağını söylüyorum. Ve ben bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.
Orhan Karasayar; “57 Yıllık Hayalimizdi!”
Son olarak konuşan Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’da partililere hitaben; “Kalbiniz, gönlünüz Recep Tayyip Erdoğan diyorsa sizin önünüzde hiçbir engel olmaz” diyerek İskenderun Belediyesinin kendileri için 57 yıllık hayal olduğuna dikkat çekti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Vekil Orhan Karasayar, açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi; “Sizler kesinlikle ufak hesaplar peşinde olmazsınız, olamazsınız. Ak Parti vizyonu, misyonu makam ve mevki misyonu değil kökü mazide olan ve çok büyük hedefleri olan bir davanın misyonu ve vizyonudur. Sizlerin bu birlik ve beraberliği, inancı ülkemizi 13 yılda hayal bile edemeyeceği yerlere getirdi. İskenderun Belediyesi bizim 57 yıllık hayalimizdi. Mahallelere ve köylere gittiğimizde esnaf ve vatandaş ziyaretlerimizde inanın yüzlerce trilyonluk yatırımları getireceğimizi söylemekten hiç tereddüt etmiyorduk. Çünkü Ankara’da elimiz güçlüydü. Bakanımız da güçlüydü, milletvekili arkadaşlarımızda. Ama bir asfaltın çukurunu dolduramıyorduk. Basit bir çocuk parkını yapamıyorduk. Allah razı olsun, teşkilatlarımız, İskenderunlu hemşerilerimiz, belediye başkan adayımız ve topyekun çalışıp İskenderun Belediyesini Ak Partili yaptınız. Hepinizden Allah razı olsun.Yıllarca Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kaos yaşandı. Kaoslar yaratıldı. 367 krizlerini hatırlayın. Bu ülke rahatlıklı, huzur içerisinde Cumhurbaşkanı seçemiyordu. Ama sizler yerel seçimlerin hemen arifesinde dinlenmeden çalışarak Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yaptınız. Allah hepinizden razı olsun.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.