Çelik-İş Sendikası’na destek ziyaretleri devam ediyor. AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz ve yönetim kurulu üyeleri de Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek, İSDEMİR toplu iş görüşmelerinin olumsuz neticelenmesi nedeni ile yapılan eylemlere manevi destek verdiklerini belirtti. Feriz, tüm İSDEMİR’de çalışan işçilerin yanından olduklarını belirterek,”Dinimizde de işçinin alın teri kurumadan hakkının verilmesi söylenir. Sendikamızda bu amaçla bir mücadele başlattı. Bildiğimiz kadarı ile aynı işi yapan Erdemir ve İSDEMİR’de farklı ücret politikasının uygulandığını öğrendik. Sizlere yürekten destek veriyoruz. İnşallah istediğiniz hakkı alırsınız”dedi. Önde ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ,”Sendika adına sizlere verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz. Başkanımızda bu konuya vakıf. Bizler hakkımızı istiyoruz. İşçide kazansın işverende kazansın diyoruz. Bizler aynı işi yapan başka bir fabrikadan daha az ücret alıyoruz. Bakanımıza durumu bildirdik.Duyarlı davranış bizleri sevindirdi. Mücadelemiz sonuna kadar sürecek”şeklinde konuştu. Ziyarettte sendika yönecileri Musa Okçu, Tuncay Avcı, Hacı Gönül, Murat Kayış ve partililer hazır bulundu.27
İSDEMİR’de işçi eylemleri sürüyor
Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube yöneticileri, çıkmış oldukları emek mücadelesinden şaşmayacaklarının altını çizerken, hak ettikleri ücretleri alana kadar bu dik duruşlarından vazgeçmeyeceklerinin altını çizdiler. İSDEMİR’de sendika yöneticileri Hacı Gönül, Tuncay Avcı, Musa Okçu, Murat Kayış’ın da yer alığı Çelik İş Sendikası üyelerinin eyleminde üyelere seslenen Şube Başkanı Metin Önde, eylemlerin artarak devam edeceğini belirtti. Bir hak mücadelesi verdiklerini belirten Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önde,”Sizler şarkılara türkülere, konu olmuş adamlarsınız. Sizler emeği ile geçinen adamlarsınız. Bir olsun gülmemiş, rahat yüzü görmemiş gözyaşını silmemiş, bir lokma ekmek için kimseye boyun eğmemiş adamlarsınız” dedi. Önde,”Sizler bir işçi maaşı ile 3-4 çocuk büyüttünüz. Çeşitli zorluklar çektiğiniz. Bizler her zaman çalıştığımız fabrikaya sahip çıktık. Birliğe ve berberliğe en çok ihtiyaç duyulan günlerden geçiyoruz. Saflarımızı sık tutalım. Bu birliktelikten asla taviz vermeyelim. Bizler size güveniyoruz. Sizlerde bize güvenin” şeklinde konuştu. İki fabrika arasındaki ücret farkının kapansı gerektiğini ifade eden Önde, şunları kaydetti: “Bizler bu fabrikaya zarar vermeden üretime aksatmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu fabrikanın bir çivisine dahi zarar vermeden eylemlerimize devam edeceğiz. Bundan sonra eylemlerimiz aratarak devam edecek. Kamuoyunun desteği bizlere artarak devam ediyor. Sonunda hedefimize hep birlikte ulaşacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Yapılan konuşmalar sık sık “İşçi sendika omuz omuza ” sloganları ile kesildi.
Karşılıklı ‘Hayırlı olsun’
Gerçekleştirdiği kongre ile yeni yönetimini belirleyen İMEAK Deniz Ticaret Odası’na kutlama ziyaretleri devam ediyor. Çelik İş Sendikası İskenderun Şube başkanı Metin Önde ve yönetim kurulu üyeleri, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanı Bülent Kavsak ve yönetim kuruluna yapılan genel kurul sonrası göreve gelmelerinden dolayı ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Gerçekleştirilen ziyaret programına İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanı Bülent Kavsak, yönetim kurulu üyeleri ve Deniz Ticaret Odası şube müdürü Ahmet Özerdem karşıladı. Kongrenin ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanlığına tekrar seçilen Bülent Kavsak’ı ve yönetimini ziyaret eden Çelik İş Sendikası İskenderun Şube başkanı Metin Önde yeni dönemde başarılar dileyerek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu. Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önde ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyaret sohbet ortamında sürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.