Antakya Nehir Derneği işbirliği ile ‎1 Şubat-31 Mart “Yetim Günleri” kapsamında Antakya Belediyesi Oda tiyatrosunda İBİŞ lakaplı Ümit Kaplan’ın katılımıyla bir etkinlik gerçekleşti.

 

İHH-Nehir Derneği ortak çalışmasıyla gerçekleşen organizasyona Antakyalıların ilgisi yoğundu. “İbiş” lakaplı Ümit Kaplan’ın katılım gösterdiği program renkli görüntülere sahne oldu.

 

Sinevizyon  gösterisiyle başlayan program; hikayeler, soru-cevaplar, yarışmalarla devam etti. Nehir Derneğinden Minik Çocuklar Allah Sevgisi, Şükür, Yardımseverlik, Anne temalı şiirler okudu. Küçük çalışmalar sonunda kocaman iş yapan Korodaki gül yürekliler mini konseriyle seyirciden büyük alkış aldılar.

 

İbiş Lakaplı Ümit Kaplan Nasreddin Hoca’nın fıkralarıyla minikleri güldürdü. Programdaki miniklere hediyeler verildi.

Nehir Derneği Hanım Komisyonu Başkanı Gül Hanım Gürsoy  yaptığı konuşma da : “Yetimler, topluma Allah’ın emanetleri… Onları korumak, onların her türlü gelişimlerini üstlenmek, eğitmek, ümmete faydalı fert olmaları için çabalamak Müslümanların en temek görevidir. İHH-Nehir Derneği gönüllüleri bu bilinçle hareket ederek, her Pazar saat:13.30’da kardeşlerimizle buluşuyor, yeni şeyler öğretirken yarın için neler yapabiliriz projeleri üretiyor.” Dedi.

 

Nehir Derneği Başkanı Mehmet Aksu ise : Yetimlere sahip çıkılması gerektiğini dernek olarak 130 yetim çocuğu misafir ettiklerini ve belli periyotlarda yardım etmek isteyen gönüllülerin Nehir derneği ile irtibata geçebileceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.