nazım-culha-1Nazım Culha, elektrik sektöründeki sıkıntılarla ilgili önemli tesbitlerde bulundu. Arsuz’un Elektrik Mühendisi Belelediye Başkanı Nazım Culha, kendi uzmanlık alanına giren elektrik sektöründeki sıkıntılarla ilgili önemli tesbitlerde bulundu. Başkan Culha konuya ilişki yaptığı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:
ÖZELLEŞTİRME
“Biz CHP olarak özelleştirmenin kötü sonuçlarını gündeme getirdiğimizde özelleştirme düşmanı ilan ediliyoruz. Oysa bunun da bir kriteri vardır, yerine getirirsiniz sonra özel firmaya verirsiniz. Ancak gerekli altyapı ve donanım olmadan bu yapıldı. TEDAŞ, önceki halini aratıyor.”
KALİFİYE ELEMAN
“Özelleştirmeden önce TEDAŞ’ın Hatay’da en az 17 elektrik mühendisi bulunuyordu. Daha sonra bu kadro çeşitli atamalarla başka illere kaydırıldı. Mühendis sayısı bir elin parmak sayısından aza düştü. En azından yakın tarihe kadar böyle bir durumla hizmet verildi.”

ŞEBEKE YENİLENMİYOR
“Hane ve abone sayısı artınca normalde şebekelerin bakımı yerine getirilmeli, trafolara takviye yapılması gerekir. Bu yapılmadığı zaman yazın aşırı yüklenme olunca haliyle kesintiler kaçınılmaz olmaktadır.”

Arsuz’un imarına ODTÜ desteği!
Karaağaç’tan Konacık’a kadar olan büyük alandaki imarlaşmaya yön verecek olan çalışmalar titizlikle sürüyor. Belediye başkanının eğitimli olmanın verdiği bilimsel öngörü ile imar konusunda bilim adamlarından destek alan Arsuz Belediyesi, bu konuda ODTÜ ve Mersin Üniversitesi’nde öğterim üyeliği görevinde bulunmuş olan Tamer Tok ve ekibi ile çalışıyor. Başkan Culha’ya sunmak üzere bir rapor hazırlayacak olan bilim ekibi, fizibilite çalışmalarını bizzat yerinde yapıyor. Hazırlanacak rapora göre Arsuz, yeniden şekillenecek. Arsuz’un marka kent olma yolunda ilerleyeceğini belirten Culha, “Bunu yaparken şehirleşme kültüründen taviz vermeyeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.