Asi Medya Organizasyon farkıyla; usta sanatçılar, Moliere yorumu ile BEZİRGAN adlı tiyatro oyunuyla İskenderun’lu tiyatroseverlerle buluşuyor.
Tartuffe’ü hiç böyle görmediniz!Untitled-1
İstanbul Halk Tiyatrosu, Moliere’in başyapıtı Tartuffe’ü yepyeni bir uyarlamayla sahneye getiriyor:BEZİRGÂN. Tartuffe’ün kim olduğunu biliyoruz ama peki nereden çıktı bu Tartuffe? Nasıl oldu da girdi hayatlarımıza; talan etti herşeyi? İşte bu sorulara yanıt arayan oyunumuzun sürprizleri var: Biri aramıza yeni katılan bir parlak oyuncu daha: Şebnem Bozoklu. İkincisi hizmetçi kız rolünde Bahtiyar Engin ve evin büyükannesi rolünde Erkan Can. Ama sürprizlerin en büyüğü hem Orgon hem Tartuffe rollerini canlandıracak olan Cem Davran! Bir de İbo var. Ekibimize yeni katılan büyük oyuncu İbo. Kendisi bir kukla İbo‘yu BEZİRGÂN‘da çok önemli bir rolde ilk kez izleyeceksiniz.
Oyunumuzun yönetmeni Yıldıray Şahinler. Uyarlamamızın adıysa BEZİRGÂN. doğaçlamalarla şekillendi herşey; herzamanki gibi macera dolu sulara şevkle attık kendimizi. Uyarlama metnimiz oyuncuların ve reji ekibinin ortak çalışmasıyla ortaya çıktı. Ama Erkan Can’ın dediği gibi, “kırıp dökmeden” ve Brecht’in dediği gibi “çok eğlendirerek”. Her zamanki gibi.
OYNAYANLAR:
Zikret:Cem DAVRAN Valide: Erkan CAN Elmire: Şebnem BOZOKLU Delile: Bahtiyar ENGİN Senat: Faruk AKGÖREN Mirsat: Aytek ÖNAL
Meryem: Selin YENİNCİ Damir: Selim Can YALÇIN & Ali İL
TARİH : 22 MAYIS 2013
YER: MKÜ MUSTAFA YAZICI DEVLET KONSERVATUVARI SAAT . 20:30
Asi Medya Organizasyon : 6136566 , 0551 4318393

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.