At binenin kılıç kuşananın

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı Hatay’da tanımayan yok gibidir. Hani bir başka ilçenin belediye başkanının ismini sorsanız belki de vatandaş hatırlamayabilir, ama Lütfü Savaş ismi son 4 yılda hafızalara iyiden iyiye kazınmıştır.

Belediye başkanı seçilmeden önce Türkiye’nin çeşitli illerinde doktorluk görevinde bulunan Savaş, tecrübelerini Antakyalı hemşerileriyle paylaşma arzusu ile memlekete döndü. Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kuruluşunda görev aldı. Eski Devlet Hastanesi’nin Mustafa Kemal Üniversitesi’ne kazandırılması ve Araştırma Hastanesi’nin açılmasında başhekim yardımcılığı görevi yaptı. 2006-2008 döneminde Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Danışmanlığı görevinde bulundu. Antakya’ya hizmet için çok sevdiği MKÜ’den ayrılarak, yine çok severek yapacağı Antakya Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday oldu ve seçimi kazandı.

29 Mart 2009’da girdiği seçimden zaferle ayrılan Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 30 Mart sabahı hizmet için kolları sıvadı. Sadece Antakya’yı değil, tüm Hatay’da bugüne kadar mekik dokuyarak, adım atmadığı toprak bırakmadı.

Halkla her zaman iç içe oldu.

Bir bakmışsınız Belediye Başkanı Lütfü Savaş bir köy kahvesinde köy halkıyla birlikte çay içiyor. Şaşırmayın..

Çünkü Başkan Savaş halk adamı.

Hatay’da bazı belediye başkanları bulunduğu ilçeyi veya beldeyi koltuğundan yönetirken, bulunduğu ilçenin veya beldenin tüm mahallelerine adım atmazken; Belediye Başkanı Savaş tüm Hatay’ı karış karış dolaştı.

Bu özverisi kendisine çok şey kazandırdı.

Şimdi Hatay büyükşehir statüsüne dahil ediliyor.

Erzin’den Samandağı’na kadar ister köyde yaşayan olsun, ister şehirdeki vatandaş olsun 7’den 70’e herkes Lütfü Savaş’ı yakından tanıyor.

Eeeee, bu işler, yani isminizi hafızalara kazımak kolay olmuyor.

Lütfü Savaş bu işi en güzel şekilde yapıyor.

Ne diyelim, at binenin kılıç kuşananın.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.