‘Aydın anneyle aydın çocuklar yetişir, toplum ilerleyebilir’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin Esentepe Mahallesi’ndeki şubesinde düzenlenen kursları tamamlayan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi. Sertifika dağıtım töreninde, okuma yazma kursuna katılan bir kursiyerin, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in adını yazdığı kağıdı vermesi, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i sevindirdi. Adının yazıldığı kağıdı alan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bu sürpriz karşısında duygulandı. Eşi Dr.Ümran Civelek, İskenderun Halk Eğitim Merkezi’nden gelen ve gönüllü öğretmenler ile kursiyerlerin katıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, ücretsiz çeşitli branşlarda kurslar düzenlenen ve sayısı beşe ulaşan Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezlerinin sayısının daha da arttırılacağını belirtti. Toplumun kadın ve erkekten oluştuğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Toplumun ilerleyebilmesi, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşabilmesi için bu iki unsurun, kadının ve erkeğin mutlaka eşit, birlikte ve aynı haklarla yola devam etmesi lazım. Bu işleyiş yürümezse diğeri de yol alamaz. Ama gelişmekte olan toplumlarda kadın ihmal edilmiş, dolayısıyla toplum gelişememiş” dedi. Dünyada 1.5 milyar Müslüman olduğunu, bunlardan sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve demokratik olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk sayesinde, laik, demokratik çağdaş ve modern cumhuriyetimiz sayesinde biz kendi dinimizi, dilimizi, özgürlüğümüzü devam ettirebiliyoruz. Huzur, barış ve güven ortamında yaşayabiliyoruz. Kültürümüzü devam ettirebiliyoruz” diye konuştu. Toplumda kadının yerinin çok önemli olduğunu, eğitimli ve aydın olmayan ve sosyal yaşamdan dışlanmış kadınların olduğu toplumun ilerleyebilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Aydın olmayan annenin çocuklarını aydın yetiştirebilmesi mümkün değil” dedi. Bizim coğrafyamızın güzelliğiyle ve insanıyla dünyanın en iyi coğrafyasından biri olduğunu belirten İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Hep birlikte elele olursak çocuklarımız rahat eder. Çocuklarımız için yapıyoruz bunları. Çok çalışacağız başka çaremiz yok” şeklinde konuştu.

‘Üreten insanın kendine güveni ve saygısı artar’

Üretken olan kadınların, kurslara katılarak üretkenliklerini daha da arttırdığını ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Üreten insan saygındır. İnsan ürettikçe hem kendine güveni ve saygısı artıyor, hem de çevresinin ona saygısı artıyor. Şimdi siz dikiş, bilgisayar, okuma yazma, ingilizce kurslarını bitirdiniz. Sertifika alıyorsunuz. Ne mutlu size. Şu anda hayatımın en mutlu dakikalarından birini yaşıyorum. Çünkü buradaki kardeşlerimiz artık sosyal, ekonomik yaşamda üretken hale geçmiştir. Ne mutlu size, ne mutlu bize ki elele daha güzelliklere gidiyoruz” dedi.

‘Halkımız en güzel hizmetlere layıktır’

Kursiyerlerin yeni yılını da kutlayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, çalışmaları paylaştı. Halkımızın daha rahat yaşaması için çalışmalar yapıldığını vurgulayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, ductil içmesuyu şebeke döşenme çalışmasının sürdüğünü, halkımızın musluktan akan suyu gönül rahatlığıyla içeceğini kaydetti. Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nin test çalışmalarının sürdüğünü, ayrıştırma tekniği ve geri dönüşüm sistemi ve evsel atıklardan gübre elde edilmesiyle milli ekonomiye katkıda bulunulacağını ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, çocuklarda çevre bilinci oluşturularak, yerlere çöp atılmaması konusunda öğütte bulunulmasını istedi. Drenaj kanallarıyla sel riskinin önlendiğini, köprüler, deniz kenarında güzel bir nikah salonu yapıldığını, iskelenin büyük bir hızla yapımının sürdüğünü anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderunlular en güzel hizmetlere layıktır. Ben de onlara layık olmaya çalışıyorum. Memleketimize birlikte sahip çıkacağız. İyi ki varsınız. Sizinle gurur duyuyorum” dedi.

Okuma yazmayı öğrendi Başkan’ın adını yazdı

Eşi Dr.Ümran Civelek, gönüllü hocalar ve emeği geçenlere teşekkür eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bilgisayar, okuma yazma, İngilizce, dikiş branşlarında kursları başarıyla tamamlayanlara sertifikalarını vererek, kutladı. Kursiyerler, Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’ni hizmete açarak, ücretsiz kurs imkanı sağladığı için Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e teşekkür etti. Törende, okuma yazma kursuna katılan bir kursiyerin, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in adını yazdığı kağıdı vermesi, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i sevindirdi. Adının yazıldığı kağıdı alan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, kursiyerin bu sürprizi karşısında duygulandı. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve eşi Dr.Ümran Civelek, sertifika dağıtım töreninin ardından kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.