Başkan Dingil’in Gazze duyarlılığı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,Gazze’de insanlık dramının yaşandığını belirtti.İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etmek amacıyla Kayseri’den Gazze’ye yürüyüş başlatan Tokluman ailesini İskenderun’da Başkan Seyfi Dingil ve İHH İskenderun yöneticileri karşıladı.Eşi, çocukları ve kendilerine katılan bir grup ile 22 Temmuz’da Gazze’ye yürüyüş başlatan Ali Tokluman, boyacılar parkında yaptığı açıklamada, İsrail’in saldırısına maruz kalan Gazze’lilere destek vermek, yanlarında olduğumuzu hissettirmek, Filistinli gençlerin çığlığına ses vermek amacıyla Gazze’ye kadar yürüme kararı aldıklarını söyledi.
6565KARDEŞLERİMİZ İÇİN DUA EDİYORUZ
Gazze’de dünyanın gözleri önünde bir insanlık dramı yaşandığını, çocuk, kadın demeden masum insanların katledildiğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Gazze’de insanlık dramı yaşanıyor, başta çocuklar, kadınlar olmak üzere masum insanlar katlediliyor. Yaşanan bu insanlık dramına dünya sessiz kalmaktadır. Bu insanlık dışı saldırıları, katliamı kınıyorum. Gazze’de akan kanın bir an önce durmasını, artık huzur, barış gelmesini diliyorum. Yüreğimiz yanıyor. Kardeşlerimiz için dua ediyoruz. Onların yanındayız” dedi.
BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E TEŞEKKÜR
Yapılan konuşmaların ardından İHH Kayseri Yönetim Kurulu Başkanı ve Mavi Marmara Gazisi Ali Tokluman, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e desteğinden dolayı teşekkür etti.
Daha sonra Tokluman ailesi ve beraberindekiler, Reyhanlı ilçesine doğru yola çıktı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.