Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde meydana gelen hain saldırıyı kınadı, terörü lanetledi.Başkan Savaş'tan Bassagligi ve kınama (2)
Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde 11 Mayıs 2013 tarihinde meydana gelen patlamalarda onlarca vatandaşımız hayatını kaybetti ve yaralandı.
Başkan Savaş, yaşanan bu hain saldırı sonrasında hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların durumu ile yüreklerin dağlandığını ve derin bir üzüntü duyulduğunu ifade ederek, “Bu alçak saldırı Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğine yönelik olarak yapılmıştır. Bu hain saldırı şehrimizde var olan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını asla etkilemeyecektir. Bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.
Bu hain saldırının Hatay’da ki barış ve hoşgörü ortamını bozmanın aksine halkımızı daha fazla birleştireceğine inandığını dile getiren Başkan Savaş, “Hatay insanı bu tür provokatif saldırılara itibar etmeyecek kadar sağduyuludur. Bu hain saldırı Ülkemizin, memleketimizin Milli Birlik ve Beraberliği ile Kardeşlik duygularını bozamayacak, halkımızın barış ve huzuru koruma konusundaki kararlılığını arttıracaktır” dedi.
Başkan Savaş, hain saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.