Hatay Büyükşehir Belediyesi Kırıkhan Muhtarları ve CHP Kırıkhan İlçe teşkilatı ile iftar sofrasında biraraya geldi ve birlik ve beraberlik mesajları verildi. Harbiye Hidro Restauran’ta düzenlenen iftara CHP Parti Meclisi Üyesi Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ve çok sayıda mahalle muhtarı katılım gösterdi. Düzenlenen iftarda açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, Muhtarların her ilçede birlik ve beraberlik içinde olmasını istediklerini ifade ederek, Belediye Başkanlarıyla diyalog halinde olmalarını istediklerini belirtti. Hatay’ın her noktasında kendilerine düşen görevi yerine getireceklerini ifade eden Başkan Savaş, “Tüm muhtarlarımıza ve halkımıza destek olmak için canı gönülden çalışıyoruz. Her gün bir ilçedeyiz bir gün Kırıkhan’da bir gün Erzin’e gidip hemşerilerimizle biraraya geliyoruz. Orada yapacağımız her altyapıyı her yolu, her sosyal tesis ihtiyaçlarını yerinde görerek çalışmalarımıza adım atıyoruz. İlçelerimizde yapacağımız her hizmet sizleri heyecanlandıracağı kadar en çokta bizleri heyecanlandıracaktır” dedi.
Fitnelere Kanmayın, Birbirinize Sarılın
Sorunları Muhtarlarla birlikte sürekli istişare halinde olarak çözeceklerini belirten Başkan Savaş, Muhtarlarımızla birlikte Mahallelerimizi ve ilçelerimizi birlikte kalkındıracaklarını vurgulayarak “Birlik beraberliğimiz daim oldumu, birbirimize sıkıca sarıldık mı, kimsenin fitnesine kanmadınızmı her işin üstesinden çok rahatlıkla geliriz” dedi.
DSC_0415 DSC_0418 DSC_0429 DSC_0450 DSC_0474Çoğu İlçelerde Su Yokken Su Götürdük
Son 40 yılın en kurak döneminin yaşandığını belirten Başkan Savaş, Kışın yağışların az olması yaz sıcaklarının eklenmesiyle birlikte yer sularının çekilmesiyle su sıkıntısının daha da baş gösterdiğini ifade ederek, biz yine su sorunun çözülmemiş Belen, Kırıkhan, İskenderun gibi diğer ilçelerin de su sorununun %90’nını çözdüklerini belirtti.
Muhtar Demokrasinin Temsilcileridir
CHP Parti Meclisi Üyesi Nihat Matkap ise, Muhtarların demokrasinin en saygın temsilcilerinin olduğunun altının çizerek “Uzun zamandır Türkiye’de baskı, korku, kibir, güç zehirlenmesi, kamplaşma ve kutuplaşma var. Ben istersem %50’yi dışarı çıkarırım diyor Başbakan, Türkiye’nin geleceği, birliği, barışı ve kardeşliği Başbakan’ın Başbakanlığından da Cumhurbaşkanlığından da daha önemli olamaz” ifadeleriyle Başbakan’a eleştiriler getirdi.
Türk Bayrağı Şerefimiz Onurumuzdur
Yerel seçimlerde AKP grubunun yarattığı Bayrak polemiğine değinen Matkap, “Eğer CHP seçimi kazanırsa Suriye bayrağı açılacakmış dediler. Türk Bayrağı CHP’nin en büyük şerefi ve onurudur böyle bir şey olabilir mi?” dedi. CHP ve MHP ortak çıkardığı çatı aday hakkında düşüncelerini dile getiren Matkap “Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çok önemli fikirleri var, ayrıca 57 tane İslam ülkesinin başkanlığını yapmış bir insan, bilim adamı, doğudan batıya kadar temsiliyeti çok yüksek ve Cumhuriyet’in değerlerine yürekten bağlı insan eleştirmek kimseni haddine değil.. Türkiye’nin rahatlaması lazım iş dünyası bugün korku içinde, muhtarlar bugün korku içinde. Artık Ankara’dan sizlere daha fazla hizmet getirmek istiyoruz” dedi. Başkan Savaş yapılan konuşmaların ardından muhtarlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.