BAŞKAN SAVAŞ’A TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ ONURSAL ÜYELİĞİ VERİLDİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın tarihin yaşayan temsilcileri olan gazilere karşı duyarlılığı, onlara olan minnet ve sevgisini hiçbir zaman eksilmiyor. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesini ziyaret eden Başkan Savaş sadece milli bayramlarda değil sık sık onlarla bir araya gelip sohbet ederek gösterilmesi gereken hak ettikleri değeri veriyor. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, Başkan Savaş’ın derneklerini sık sık ziyaret ettiğini ve sorunlarına çözüm üretip kendilerine değer vermesinden dolayı derneğin Onursal üyelik belgesi ile gaziler adına Kore, Kıbrıs ve Türk Bayraklarını takdim etti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Başkanı Mehmet Ramiz Bakır ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Vatan için canını feda etmiş şehitlerimizin yaşayan şahitleri olan biz gazileri ziyaretiyle onurlandıran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı derneğimiz adına teşekkür ediyorum. Güzel insan, donanımlı bilim adamı olan başkanımız tarihin beşiği olan Hatay ve Antakya’mızın şemasını değiştirmiş, bu şehirde ikamet edenler olarak yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı onu takdir ediyoruz. Aynı zamanda seçildiği günden bu yana bizden ilgisini sevgisini esirgemeyen, ilettiğimiz sorunların kısa zamanda çözülmesine katkı sunan başkanımıza gaziler adına teşekkür ediyoruz. Çalışmalarının merkezi olarak halkın huzurunu düşünerek insan odaklı hareket etmesinden dolayı başkanımızı yüreğimizle destekliyor ve her zaman yanımızda olmasından dolayı ona sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” İfadelerinde bulundu.

GAZİLERİMİZ OLMASAYDI ŞEREFLİ TÜRK BAYRAĞINI TAŞIYAMAZDIK

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Onursal üyeliği verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş; “Gazi sıfatı taşıyan bu hediyelere layık görülmekten dolayı onurluyum. Ülkemizin geleceği için yoğun çaba sarf eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatay’ın anavatana katılmasında büyük mücadelesi olmuştu. Siz kıymetli Gazilerimizde Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetisiniz. Ülkemiz için savaşan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle gazilerimizi de saygıyla anıyorum. Sizler olmasaydınız şerefli Türk Bayrağımızı taşıyamazdık ve bayrağı olmayan hiçbir millette ne devlet olabilir ne de barınacak bir yer bulabilir. Allah hiç birimizi yeniden devlet kurmak ve İstiklal Marşı yazmak zorunda bırakmasın. Millet olarak ve şehir olarak uzun yıllar kurtuluş mücadelesi verdik ve bu toprakları vatan edindik. Çocuklarımızın ve gelecek nesillerin bilinçli bir şuurla yetişmesi lazım. Türk bayrağı bizim namusumuzdur ve özgürlüğümüzün simgesidir.” Açıklamalarında bulunarak, Gaziler tarafından diğer bayraklarla birlikte hediye edilen Türk bayrağını öperek kabul etti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.