BAŞKAN SAVAŞ, ÜRGENPAŞA MAHALLESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Savaş'tan Domder'e Ziyaret (1)  Savaş'tan Domder'e Ziyaret (3)   Ürgenpaşa Mahalle Ziyareti (3)Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, kent genelinde sürdürdüğü mahalle gezilerine aralıksız olarak devam ediyor. Bu bağlamda Başkan Savaş, Ürgenpaşa Mahallesi’ne konuk oldu ve mahalle sakinleri ile sohbet etti. Ürgenpaşa Mahallesi 462. Sokakta ikamet eden Yahya Alkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Belediye Meclis Üyesi Munir Havaioğlu, Ürgenpaşa Mahallesi Muhtarı Emin Müftü ve mahalle sakinleri katılım gösterdi. Ev Sahibi Yahya Alkan, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın daveti kabul ederek mahallelerinde bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ürgenpaşa Mahallesi sakinleri olarak mahallemizde gerçekleştirmiş olduğunuz hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Mahalle genelinde özellikle alt yapı da gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmalar bizleri memnun etti. Sel ve su taşkınlarına maruz kalmadan rahat bir kış geçirdik. Ana caddelerimizde asfaltlama çalışmalarında son aşamaya gelindi. Allah sizden razı olsun.” dedi. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Yahya Alkan’ın ev sahipliğinde yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bir tek sizin mahalleniz değil, kent genelinde bulunan bütün mahallere alt yapı çalışması gerçekleştirdik. Belediye, yağan yağmurlar sonrasında mahalle sakinlerinin rahat nefes alması için var. Alt yapı çalışması tamamlanan bölgelerde üst yapı çevre güzelleştirme çalışmasına geçerek vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla ulaşımını sağladık. Bu arada yeşil alanları, parkları revize ettik, semt sahaları yaptık, yeni yeşil alanları ile oyun grupları monte ettik ve mahalle sakinlerinin hizmetine sunduk: Hizmetlerimize ara vermeden devam ediyoruz” dedi.Fikir alış verişi yapılan ziyaret sonrasında Başkan Savaş ve mahalle sakinleri günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi. Başkan Savaş burada ev sahibine kitap hediye etti.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN DOMDER’E ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, sivil toplum kuruluşları ile yaptığı buluşmalar çerçevesinde Domder’i ziyaret etti.
DOM Kabilesi Kültürünü Araştırma, Geliştirme, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Karabulut ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş dernek üyeleri ve vatandaşlar ile fikir alış verişinde bulundu.
DOMDER Başkanı Mustafa Karabulut yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti ve “Domder olarak kurumsallaşmak ve etüd merkezi oluşturmak istiyoruz” dedi.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, kurumsallaşma yolunda atılacak olan adımlara destek çıkacaklarını ifade ederek, “Etüt merkezinin oluşması önemli bir adımdır” dedi. Ziyarette ayrıca dernek binasında bulunan kütüphaneye Başkan Savaş tarafından kitap hediye edildi.
Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve DOMDER Başkanı Karabulut ile yöneticileri günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi. Başkan Savaş dernek yetkililerine ziyaret anısına tablo ve kitap hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.