Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İlçe Müftüsü Mehmet Taştan, ardından şehit ve gazi evini ziyaret etti.
Önce gazi Cuma Cançelik’in evini ziyaret eden protokol üyeleri, ardından şehit Uzman Çavuş Kürşat Can’ın ailesine ziyarette bulundu.
Şehit Uzman Çavuş Kürşat Can’ın adını taşıyan, 9 aylık Kürşat Can’ı seven Başkan Seyfi Dingil ve protokol üyeleri, şehitin babası Ebubekir Can ve diğer aile fertlerinin acısını paylaştı.
Şehit Kürşat Can’ın evinde, dua okundu. Şehitin babası Ebubekir Can, konuk protokol üyelerine, oğlunun görevde çekilmiş fotoğraflarını gösterdi.
Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren gazi ve şehit aileleri, protokol üyelerine teşekkür etti.

DSC_0346 DSC_0372 DSC_0374. DSC_0378 DSC_0462. DSC_0480. DSC_0483Protokolden Elif teyzeye ziyaret
Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve diğer protokol üyeleri, Modernevler Mahallesinde bir yaşlıya da ziyarette bulundu.
Belediye olarak cami, ibadethane ve yaşlıların evini temizlemek amacıyla ekip oluşturulduğunu, bu ekibin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirten Başkan Seyfi Dingil, “50 kişilik ekibimiz, 10 aracımız var. Biz cami, ibadethane, yaşlılarımızın evini temizliyoruz. Sizin de evinizi temizleyecekler. Kış yaklaşıyor, evinize boya da yaparız” dedi.
Hatırlanmanın, bayramlaşmanın güzel bir duygu olduğunu belirten Elif Paşabeyoğlu, “Ziyaretinize çok teşekkür ederim. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.