MHP İskenderun Belediye Başkan adayı ve MHP İskenderun eski İlçe Başkanı İbrahim Gül, Seyfi Dingil başkanlığındaki İskenderun Belediye yönetimine eleştiri oklarını yöneltti:
“Belediye başkanı yatırımcının değil, çıkar amaçlı ilişkilerin dostudur”
MHP’nin başarılı, cesur ve toplumsal konulara duyarlı isimlerinden İbrahim Gül, İskenderun Belediye yönetimini topa tuttu. Seyfi Dingil başkanlığındaki İskenderun Belediye yönetimine yönelik sert eleştirilerde bulunan Gül, çoğunluğu AK Partili üyelerden oluşan İskenderun Belediye Meclisi’nde de bugüne kadar alınan kararların memleket hayrına değil, çeşitli kişilere rant sağlama amaçlı olduğunu ileri sürdü. Açıklamalarını sürdüren Gül, “Geride bıraktığımız üç ay bize şunu göstermiştir, belediye idaresi hizmet etmeye değil, siyasi intikam almaya ve bu arada usulsüzlükler ile cep doldurmaya gelmiştir” şeklinde görüş ortaya koydu.

surmansetGül: “ALINAN KARARLAR ÇEŞİTLİ KİŞİLERE RANT SAĞLAMA AMAÇLI”
MHP İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül’ü tanıyanlar iyi bilir, sözünü esirgemez, kamuoyunu da yakından ilgilendiren konularda fikirlerini yüksek sesle dile getirmekten asla çekinmez. Halkın yararına olan hizmetlerin aksamadan sürdürülmesi için çaba sarf eden İbrahim Gül, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığındaki belediye yönetimine sert eleştirilerde bulundu. İskenderun Belediye yönetiminin seçildiği günden beri halktan kopuk, şehrin dinamiklerinden habersiz kısır iç çekişmeler ve gereksiz siyasi hesaplaşmalar ile şehre zarar vermekte olduğuna vurgu yapan Gül, “Şehrin ihtiyaçlarına odaklanmayan basiretsiz yönetim başarılı olamaz. Belediye başkanı göreve başladığı gün belediyenin taşınmaz mallarını satmaya başladı. 15.000.000 TL taşınmaz satarak işe başlamak ancak hayırsız evlat tanımına uyan bir idare şeklidir. ‘İktidar nimetlerini şehrimize getireceğiz’ diyerek milleti aldatanlar, bu sözlerini yerine getirmezse ne duruma düşeceklerini unutmasınlar. 35.000.000 TL borçlanma yetkisi alarak işe başlayan sayın başkan, hem eldekini satmakta hem de şehrin geleceğini hipotek altına aldırmaktadır” dedi.
“İKTİDARIN MECLİS ÜYELERİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUN OLMAK MÜMKÜN DEĞİL”
Belediye Meclisi’nde de işlerin yolunda gitmediği serzenişinde bulunan Gül, “Belediye meclisinde iktidar olan AKP meclis üyeleri ne isterse, meclisten o karar çıkmaktadır. Bugüne kadar alınan kararlar memleket hayrına değil, çeşitli kişilere rant sağlamak amaçlı olduğundan, iktidarın meclis üyelerinin de performansından memnun olmak mümkün değildir. Partilerinin isteklerine değil, milletin faydasına uygun kararlar almalıdırlar. İskenderun Belediye Başkanı yatırımcı dostu mu bunu ilerleyen zamanda göreceğiz. Fakat geçen sürede yaşanan çarpık ilişkiler bize göstermiştir ki, belediye başkanı yatırımcının değil, çıkar amaçlı ilişkilerin dostudur” ifadesinde bulundu.
“İNSANLARI EKMEĞİ İLE TERBİYE ETMEK AŞAĞILIK BİR DAVRANIŞTIR”
Geçtiğimiz aylarda işine son verilen belediye işçilerinin haksız yere işten atıldıklarını belirten Gül, “Haksız yere işlerinden olan insanlarımızın vebalini ödeyemezler. İşten çıkardıkları insanlar evlerine evlatlarına ekmek götüremiyor ve buna sebep olanlar bu memlekette yöneticiyim diye geziyorsa bundan utanmalıdırlar. Siyasi tercihlerinden dolayı insanların ekmeği ile oynayanlar kelimenin tam anlamı ile günahkar ve zalimdirler. İşlerinden olan insanları görmezden gelen AKP ve CHP sınıfta kalmıştır. İnsanları ekmeği ile terbiye etmek aşağılık bir davranıştır. Belediye yönetimi üst düzey ekibini kurmak yerine asgari ücretli işçilerle uğraşmış ve yanlış bir yol seçmiştir. Seçimden önce önüne gelene söz veren başkan bu sözlerin sıkıntısını çekmektedir. Belediyede gerçekten dürüst ve iş bilen üst düzey personel de, güvenmediği yerel iktidar ile çalışmak istememektedir. Bir başka deyiş ile suç ortağı olmak istememektedir. Geride bıraktığımız üç ay bize şunu göstermiştir belediye idaresi hizmet etmeye değil, siyasi intikam almaya ve bu arada usulsüzlükler ile cep doldurmaya gelmiştir. Benim tavsiyem, milletin emanetine sahip çıkmaları ve hizmet üretmelidirler. Aksi halde iki cihanda elimiz yakalarında olacaktır” şeklinde görüş bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.