Belediye meclisleri kentin aynasıdır. Sürekli hizmet üretmek, kent halkının menfaatine olan konuları görüşmek üzere toplanır. 1 Mart Cuma günü saat 14.00’da İskenderun Belediye Meclisi toplanacak. Ancak toplantının 2 gündem maddesi bulunuyor. Sanki memlekette hiç sorun yokmuş gibi koskoca belediye meclisinin iki gündem maddesiyle toplanması İskenderun’un geldiği noktayı gözler önüne seriyor. 4 yıl geçmesine rağmen hala İskenderun adına dişe dokunur bir hizmet yok ortada. Gidin sokaktaki vatandaşı dinleyin. Sokaktaki vatandaş, “Belediye meclisinde sürekli meclis üyelerinin arsa ve imar tadilatları gündeme geliyor. Bir kez de İskenderun adına proje ortaya koyarak yaşama geçirin. 4 yıl geçti, ama daha gözle görülür hiçbir şey yok. Göz boyama, makyaj hizmetlerle günü kurtarmaya çalışıyorlar. Meclis üyelerinin çoğu sürekli Belediye Başkanı Yusuf Civelek’ten yana dert yanıyorlar. Ancak şikayet ediyorlar. Sanki kendileri bu mecliste görev yapmıyor. Madem Başkan Civelek’in hizmetlerden memnun değilsiniz, neden belediye meclisinde sus pus oturup koltuk işgal ediyorsunuz. Şikayetlerinizi Başkan Civelek’in arkasından değil, belediye meclisinde yüzüne yapın” şeklinde serzenişte bulunuyor. Yorum vatandaşın. Artık belediyeyi yönetenlerin bu işi ciddiye alıp, daha ciddi gündem maddeleriyle, halkın sorunlarına merhem olacak gündem maddeleriyle toplanmalarını temenni ediyoruz. İşte 1 Mart Cuma günkü Belediye Meclis gündemi:

GÜNDEM

1- 08.01.2013 gün ve 15 Sayılı meclis kararı ile yapılan plan değişikliğine itiraz ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi.

2- Mülkiyeti Belediyemize ait Sakarya Mahallesindeki Sağlık Ocağı Hizmet Binası ile ilgili İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile 1 Yıllık kira sözleşmesi yapılması hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.