İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında toplandı. 5393 Sayılı Kanunun 20.maddesi gereğince 04.07.2014 Cuma günü Saat 14.00’da Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı. Mübarek Ramazan ayı ve 5 Temmuz 1938’de Türk askerinin İskenderun’a girişinin 76. yıldönümü ve Kurtuluş Bayramı kutlanan toplantıda konuşan Başkan Seyfi Dingil, iftar sofrasına halkımızın konuk olduğunu, okunan dualarla ramazanın en güzel şekilde bir arada yaşandığını ifade etti.

Halkımızın hizmetindeyiz
Eski İnal Hastanesi yerinde hizmet veren İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’ne iki yıldır boş duran 3 M Garden Kulübü binasının tahsis edildiğini, çalışmaların daha güzel bir ortamda devam edeceğini belirten Başkan Seyfi Dingil, “Kadın Kültürevi’nin yerini de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne verdik. Bine yakın rehabilitasyona ihtiyacı olan insanlar yer bulamıyordu. Milli Eğitimle sağlığı birleştirdik. Rehberlik Araştırma Merkezi’nde hem eğitim, hem rehabilitesi, hem tedavisi yapılacak. Otistik, down sendromlu, engelli bine yakın çocuğun tedavisi olacak. Bugüne kadar tedavi olamayan insanların tedavisi yapılacak” dedi. Konuşmaların ardından, gündem maddelerine geçildi. Gündem maddeleri şu şekilde karara bağlandı:

IMG_5476 IMG_5483. IMG_5495G Ü N D E M:

1- 2014 yılında Belediyemizde ihtiyaç duyulması halinde toplam 21 adet sözleşmeli personel çalıştırılması ve unvanların karşısında gösterilen ücretlerin ödenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu kabul edildi.
2- Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü kadrosunun iptal edilerek yerine Yapı Kontrol Müdürlüğünün kurulması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu kabul edildi.
3- 10.01.2011 gün ve 9 sayılı meclis kararı ile kabul edilen Etüt Proje Müdürlüğüne ait görev ve çalışma yönetmeliğinin, yeniden düzenlenen 2. bölüm görevlerinin meclisce görüşülmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu kabul edildi.
4- Kentsel Tasarım Müdürlüğünün görev, sorumluluk ve yetki esaslarını belirleyen yönetmeliğin meclisce görüşülmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu kabul edildi.
5- Belediyemize ait 2. Mıntıka 857 parsel üzerindeki binamızın Rehberlik Araştırma Merkezi olarak kullanılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu kabul edildi.
6- 6360 Sayılı Kanun ile tüzel kişiliği sona erip Belediyemize bağlanan Karayılan, Sarıseki, Azganlık, Denizciler ve Bekbele Belediyelerinin 2014 yılı Kesin Hesap Cetvelleri ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu kabul edildi.
7- Teknopark Hatay A.Ş. Kurucu Şirketine, Belediyemizin %5 hisse alarak ortak olması ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu kabul edildi.
8- Temizlik İşleri Müdürlüğüne 2 adet Ford Transit Minibüsün Devlet Malzeme Ofisinden satın alınması ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki plan ve bütçe komisyonu raporu kabul edildi.
Belediye Meclisi, 04.08.2014 Pazartesi günü saat 14.00’de toplanmak üzere oturumu kapattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.