İskenderun Belediye yönetimi bugüne kadar yapılmayanları yapmayı sürdürüyor. Belediye personelinin eğitimine büyük önem veren İskenderun Belediye yönetimi, DOĞAKA ve Kalkınma Bakanlığı’nın işbirliğiyle, İskenderun’da Proje Döngüsü Eğitimleri başladı.

Belediye personeline özel proje hazırlama eğitimi

DSC_0304. DSC_0348 IMG_9811. IMG_9831. IMG_9832. IMG_9839. IMG_9848İskenderun Belediyesi Brifing Salonunda düzenlenen eğitimin açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Gözüküçük, “Proje hazırlama eğitimi güzel projeler yapılmasına katkı sağlayacaktır. Bu eğitimle, uzman Ümit Demir, konuyla ilgili bilgiler aktaracak. İskenderun bizden çok şey bekliyor. Bu tür eğitim seminerleri devam edecek” dedi. İskenderun’un proje hazırlayabilme kapasitesini arttırmak, proje kültürünü yerleştirmek, ilçenin Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği gibi diğer ulusal/uluslar arası fonlardan, desteklerden azami ölçüde yararlanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen proje hazırlama eğitiminde, konuşan T.C.Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Uzmanı Ümit Demir, dikkat edilmesi gereken hususlara değindi. Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi Feray Dingil, Başkan Yardımcıları Ergün Gözüküçük ve Cemil Çengel, İskenderun Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü personeli ve bazı kurum personelinin de katıldığı eğitimde, katılımcılar Uzman Ümit Demir’e soru yöneltti ve fikirlerini paylaştı. T.C.Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Uzmanı Ümit Demir, katılımcılarla birlikte örnek proje başvurusu üzerinde çalışma yaptı.
‘Yaratıcı projelerle ses getirelim’
Eğitimin ikinci oturumuna katılan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, standart, klasik projenin dışına çıkılarak, özel proje hazırlanması gerektiğini belirtti. Başkan Seyfi Dingil, “Projelerimiz büyük. Değişik ve büyük projeler yapmamız lazım. Down sendromlu çocuklar için projemiz var. Arkadaşlar projeler için yoğun çaba harcıyorlar. Büyük projelerle uğraşalım. Hatay’da pilot bölge olalım, bir numara olalım, diğer ilçelerden bize eğitime gelsinler. Bizim hedefimiz bu. Belediyeyi kurumsallaştıracağız. Çevre için, eğitim için, çocuklar için, kimsesizler için ne yapabiliriz. Klasik projelerin dışına çıkalım. Biz daha geniş kapsamlı, yaratıcı, ses getirici proje yapalım. Projemize Ankara’dan büyük destek gelmeli, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız gelip projeyi tebrik etmeli, açılışını yapmalı. Biz büyük düşünüyoruz, hayalimiz büyük. Bir şeyler değişmeli artık. Ben desteğe hazırım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.