30 Mart’ta Hatay’da yapılan seçimleri kazanan Lütfü Savaş, AK Parti’nin yapmış olduğu itirazlar nedeniyle mazbatasını 10 gün sonra aldı. 30 Mart’ta yapılan seçimleri Lütfü Savaş, Ak Parti’nin yapmış olduğu itirazlar nedeniyle mazbatasını 10 gün sonra aldı. Hatay Adliyesi’ne CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu,Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz ve Mevlüt Dudu, CHP Hatay İl Başkanı SERVET MULLAOĞLU, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve partililerle birlikte gelen Lütfü Savaş’a kendisi gibi doktor olan eşi Doç. Dr. Nazan Savaş da eşlik etti.
IMG_0010ADLİYEDEN ABAKÜSLE ÇIKTI
Savaş, konferans salonunda İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki Önder’in elinden mazbatasını aldı. Lütfü Savaş’ın mazbatasını almasıyla birlikte adliye önünde toplanan kalabalık davul zurna eşliğinde halaylar çekip seçim zaferini kutladı. Mazbatasını aldıktan sonra adliyeden ayrılan Lütfü Savaş, elindeki abaküsü havaya kaldırıp oyların sayılması için itiraz eden Ak Parti’ye göndermede bulundu.
‘BELEDİYEDE İŞLER DURMA NOKTASINA GELDİ’
Adliye çıkışında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Lütfü Savaş, Ak Parti’nin yapmış olduğu itirazlar sonunda kendilerinin oyunun arttığını belirterek şunları söyledi: “Buradaki 2 kurulda da itirazları reddedildi. Yapılmasını istedikleri her şey yapıldı. Ama sonucu değiştirecek herhangi bir şey bulunamadı. Bizim oyumuz 1001 oy arttı. Herhalde YSK’da bir incelemede bulunursa bir 1001 oy daha artar. Biz hak etmiştik. Kazandık. Bugün mazbatamızı alabildik. Bütün Hatay’a, Türk milletine ve CHP’ye hayırlı olsun. Bu 10 günde HatayBelediyesi’nin işleri aksadı, hiçbir resmi işlem yapamadık. Hatay’daki birçok iş şu anda durma noktasında. İnşallah bu geceden itibaren her şeyi hızlandırıp o kaybetmiş olduğumuz 10 günlük zaman dilimini önümüzdeki haftalarda yakalamaya çalışacağız.” Savaş daha sonra seçim otobüsünün üzerine çıkarak adliye önünde bekleyenlere bir teşekkür konuşması yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.