400604_800554066636680_177027680_nMerhabalar dostlar!!
Bugünlerde çok heyecanlıyım. Nedenini sakın seçime bağlamayın. Biliyorsunuz ki ben lojistik eğitmeniyim. Şu sıralarda da güzel ilçemiz, mis gibi portakal kokan bahçelerine sahip olan şirin Dörtyol’da Ticaret ve Sanayi Odası’nda odamızın açmış olduğu “lojistik kursu”nda eğitmen olarak hizmet vermekteyim.
İşte bugünlerde çok heyecanlı olmam bu kursla bağlantılı bir olayla ilgili öğrencilerim yaklaşık 1,5-2 ay sonra mezun olup sertifikalarını alacaklar. Mezun olurken bu kursa boşuna gelmediklerini, çok şey öğrenip bu alanda donanımlı bir şekilde yetiştiklerini ispat edecekler.
İspatlarının en önemli göstergesi de mezun olurken sunacakları lojistik projeleri olacak. Gerçekten bu işi çok ciddiye alıp, harika fikirler ürettiler; Ve bu fikirleri gün gelip hayata dökebilmeleri için proje haline getirmeye başladılar.
Bu proje fikirleri ilk filizlenmeye başladığında öğrencilerimi uzaktan izlerken şunu keşfettim.
Her biri pırıl pırıl insanlar ve fırsat verilse neler neler yapacaklar. Nasıl heyecanlılar ve yeni şeylere açıklar. Ayrıca hep birlikte şunu anladık ki aslında her birimizin kendi şehrimiz ve kentimiz adına düşündüğü, hayal ettiği ve arzuladığı projeler ve yenilikler varmış. Ne çok şey biriktirmişiz içimizde! Ne çok eksikliğini hissettiğimiz şeyler varmış kentimiz için.
Kimi bir marina, kimi kongre merkezleri, kimi bilim, sanat, kültür parkları, kimi fuar merkezleri, kimi akıllı depolar, kimi, bölge ürünlerimiz için özel dizayn edilecek fabrikalar. Kimi sosyal tesisler hayal edip, zihninde çizip canlandırırmış ki ben dersimde onlara proje çalışması yapacaksınız dediğimde havalara uçtular.
27 kafadan öylesine parlak ve aslında gerçektende yoksun olduğumuz şeyler dile geldi ki anlatamam…
Şimdilerde bunun heyecanı sardı beni! Yaklaşık 1,5 ay içerisinde birlikte oluşturduğumuz 4 grup ve birlikte seçip karar verdiğimiz 4 ayrı konuyla çalışmalarını sürdürecekler. 1,5 ay sonra düzenleyeceğimiz bir organizasyonla projelerini sunacaklar. Şöyle düşünürsek hazır seçim arefesindeyken sıcağı sıcağına ben buradan belediye başkan adaylarımıza da sesleniyorum.
Burada bu kursta oldukça ses getirecek projeler var. Kursiyerlerimizin ziyaretine gelebilir; onların parlak projelerini dinleyebilir ve gönüllerini fethedebilirsiniz. Hatta belki de projelerine ortak olabilirsiniz.
Bence denemeye değer!
Herkese kolay gelsin….
Sağlıcakla kalın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.