Bölgemizin tanınmış ailelerinden Bozatlı Ailesi, İskenderun’a Ticaret Meslek Lisesi yaptırıyor. Üretim ve istihdama yönelik yatırımlarıyla iş dünyasındaki istikrarlı gidişatını şimdi de İskenderun’a bir okul kazandırarak taçlandırmak isteyen hayırsever Bozatlı Ailesi, hayırlı bir işe imza attı. Hayırsever Bozatlı Ailesi tarafından İskenderun’da yaptırılacak olan 720 öğrenci kapasiteli 24 derslikli Yakup Bozatlı Ticaret Meslek Lisesi’nin protokolü, Valilik Makamı’nda imzalandı. İşadamı Yakup Bozatlı, imza töreninde yaptığı konuşmasında, bir milletin gelişmesi, çağdaş uygarlık seviyesine çıkmasının ancak eğitimle ve insanının iyi yetişmesiyle mümkün olduğunu söyleyerek, insanlara eğitim verilmesi için kaliteli bir eğitim kurumunu bölgemize kazandıracak olmanın mutluluğunu dile getirdi. Genç işadamı Abdullah Bozatlı da, en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun altını çizerek, başkalarına faydalı olmanın kendileri açısından ayrı bir mutluluk kaynağı olduğuna işaret etti. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz de, Bozatlı Ailesi’ne “İnşallah daha çok kazanırsınız ve memleketimize daha çok yatırım yaparsınız” diye konuştu.45454

Bozatlı Ailesi en büyük hayalini gerçekleştiriyor

İskenderun’da yaptırılacak olan 720 öğrenci kapasiteli 24 derslikli Yakup Bozatlı Ticaret Meslek Lisesi’nin protokolünün Valilik Makamı’ndaki imza töreninde gurur ve mutluluk tablosu vardı. Yakup Bozatlı Ticaret Meslek Lisesi’nin ardından, bir de eğitimci eşi sınıf öğretmeni Adalet Bozatlı’nın adına bir okul daha yaptıracağı sözünü veren işadamı Yakup Bozatlı, uzun yıllardır hayallerini süsleyen bir hayır işini gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Baba Yakup Bozatlı’ya eşlik eden genç ve dinamik işadamı Abdullah Bozatlı da gurur tablosu içinde yer alırken, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’den büyük övgü aldı. İşadamı Yakup Bozatlı’yı, oğlu Abdullah Bozatlı’yı mükemmel bir şekilde yetiştirdiği için tebrik eden Vali Lekesiz, “Allah herkese böylesine hayırlı evlatlar nasip etsin” dedi. İskenderun Bitişik Mıntıkası Tosçelik Fen Lisesi ile Sefa Atakaş Denizcilik Lisesi arasındaki 21 bin metrekare alana yapılacak Yakup Bozatlı Ticaret Meslek Lisesi’nin 8 ayda bitirilmesi ve artan sürede de bir de anaokulu inşa edilmesi planlanıyor. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Bozatlı ailesiyle tanıştığı günden bu yana yaptıkları başarılı atılımları takdir ettiğini ve verdikleri okul sözünü yerine getirdikleri için de ayrıca mutlu olduğunu belirtirken, hayırseverliğin bir bağımlılık haline geleceği için devamının geleceğinden de emin olduğuna vurgu yaptı.

EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜMÜZ

Türkiye’nin en büyük zenginliğinin genç nüfus olduğuna vurgu yapan Vali Lekesiz, protokol imza töreninde yaptığı açıklamasında, “Yakup Bey sevdiğim bir işadamı. Durdurak bilmeden koşan, memleketi için çırpınan, insanlara daha fazla istihdam sağladıkça keyif alan değerli bir işadamımız.  Yakup Bey’e eğitime yatırım yapıp yapmadığını, önem verip vermediğini sorduğumda, “Siz nasıl arzu edersiniz” nezaketinde bulundu. Bu bir başlangıç. Yerin altından servette fışkırsa, yetişmiş insan gücü yoksa bu fışkıran servet zenginliğe dönüşemiyor.  İnsan kaynaklarınız fazla gelişmemişse sahip olduğunuz potansiyeli, serveti zenginliğe dönüştüremiyorsunuz. Türkiye olarak geleceğe yönelik en büyük zenginliğimiz genç nüfusumuz. Bu anlamda eğitime yapılan yatırımlara destek veriyoruz. Hayırseverlik bağımlılık yapan bir iştir. Yarın temelini atacaksınız ayrı bir lezzet, açılışını yapacaksınız o ayrı bir lezzet. Çocukların cıvıltısı, ellerinde bir buket çiçekle gelip ‘Yakup Amca’ demeleri ayrı bir keyiftir. Bir kez daha Bozatlı Ailesi’ni kutluyorum” diye konuştu.

EĞİTİME KATKI EN BÜYÜK MUTLULUK

Tüm mütevazilikleriyle Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i dinleyen Yakup Bozatlı ile Abdullah Bozatlı, eğitim yatırımlarına yeni başlarken, birkaç yıl içerisinde Bozatlı ailesinin değerli annesi ve Sınıf Öğretmeni Adalet Bozatlı adına da bir okul yaptırmak isteklerini dile getirdiler. Hayırsever işadamı Yakup Bozatlı ise, eğitime katkı sunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, bu katkının devam edeceğini dile getirdi. Protokol imza törenine, Belen Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Abdülaziz Aydın, Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Osmanoğlu, hayırsever Yakup Bozatlı ile oğlu Abdullah Bozatlı katıldı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.