manÅŸet 1(1)İskenderun Eski Belediye Başkanı Mete Aslan’ın Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı söylentilerine ilk tepki CHP İskenderun İlçe Teşkilatından geldi. İskenderun Belediye Başkanı Ümit Günay’ın köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldiği toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı Süleyman Uyar, ‘Mete Aslan’ ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Bu İsim Parti İçinde Büyük Sıkıntı Yaratacaktır”

Parti tabanının Mete Aslan’ı kabul etmediğini söyleyen Uyar; “Bildiğiniz üzere CHP olarak temayül kararı aldık. Geçen Hafta Ankara’ya gittik aday adaylarını belirleyecek 5 komisyon üyesi ile görüştük. ve bu kararın arkasında olduğumuzu tekrar tekrar söyledik. Büyükşehir içinde İskenderun parti tabanının ismi geçin zatı kesinlikle kabul edemeyeceğini, parti içinde büyük bir sıkıntı yaratacağını ve bizim kabulümüz olmayacağını söyledik. Hatta Adnan Keskin bey bize yanıt olarak bu şahsın bize müracaatı yoktur. partimizin üyesi değildir. Ancak Dörtyol’dan telefonlar alıyoruz. denildi. bu aynen kendisinin ifadesidir. Hepimizin bildiği gibi bu ismin aday olması halinde İskenderun tabanından sıkıntı yaratacağını düşünüyoruz” dedi.

“Bu Haberin Yalanlanmasını Bekliyoruz”

CHP İlçe Başkanı Uyar’ın ardından bir parti üyesi ve delege olarak söz konusu ismi kabul görmek istemediğini açıklayan Günay ise; “siyaset iddia işidir. irade işidir. ben bu partinin bir üyesi, delegesi, belediye başkan aday adayı olarak İskenderun’da ön seçim talebimi tekrarlıyorum. İskenderun seçmeni, partilisi ön seçim yapabilecek değerde insanlardan oluşmaktadır. böyle bir şeyin partimizce kabul görmeyeceğini düşünüyorum. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu konuyu yalanlamasını bekliyoruz. Bir parti üyesi olarak kabul etmiyorum bu kararı” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.