İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümü kutlama programına katıldı. Program, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle başladı.
Kutlama programına, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, belediye meclis üyeleri, siyasi parti, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Kutlama programı, sabah saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumu ile başladı.
İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in Atatürk Anıtı’na çelenkleri sunmasının ardından, program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sürdü.
55Belediye Başkanı Seyfi Dingil, törene katılanların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.
Ardından İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Kaymakamlık’ta tebrikleri kabul etti.
Tebrik kabulünü, Atatürk Bulvarı’ndaki kutlama programı izledi.
İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, törene katılanların ve halkın bayramını kutladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemine ilişkin konuşan, Piyade Kurmay Yüzbaşı Mehmet Atabey, “Bugün ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletin bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin yine milletimizle elele gerçekleştirdiği en büyük zaferin, 30 Ağustos Zafer Bayramının 92 yıldönümüdür. Büyük Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan milli mücadele Türk milletinin varını yoğunu ortaya koyarak ordusuna verdiği destekle devam etmiş ve Sakarya meydan muharebesiyle düşmanın taarruz gücü kırılmıştır” dedi.
Şiir, folklor ekibi gösterisi ile süren kutlama programı, resmi geçit töreni ile sona erdi.
Bayram dolayısıyla, Belediye hizmet binasına Türk bayrağı ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri asıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.