Payas’ta hafta sonu etkili olan yağmurun yol açtığı sel nedeniyle birçok vatandaşın zarar görmesi sonucunda büyükşehir yetkililerinin olaya çok geç müdahale etmesi halkı mağdur etti. Birçok mahallede özellikle evlerin ve yolların büyük zarar görmesi sonucunda büyükşehir yetkililerinin vatandaşların sürekli aradığı halde olaya çok geç müdahale etmesi ve bunun üzerine su kesintisinin yaşanması ile vatandaşlar mağdur oldu.

IMG_9862 IMG_9864 IMG_9867 IMG_9875 IMG_9878Yapamıyorsan Çek Git

Kanalizasyon ve Alt Yapı gibi birçok birimlerin büyükşehire aktarılması sonucunda yaşanan aksaklıklar ve büyükşehirin uygulamaları vatandaşları isyan ettirdi. Sel sonrasında logar kapaklarının patlaması ve evlerde su kesintilerinin yaşanması sonrasında büyükşehirden bir faaliyet göremeyen vatandaşlar büyükşehir yetkililerine seslenerek “bu işi yapamıyorsan çek git” diye siyan ettiler.

15 Yıldır Su Kesilmiyordu

Alt yapı ve kanalizasyon çalışmaları yapılmasına rağmen 15 yıldır su sıkıntısının yaşanmadığı Payas’ta büyükşehir uygulamalarından dolayı yaşanan olumsuzluklar için vatandaşlar “Bu zamana kadar Payas’ta Başkanımız Bekir Altan’ın yaptığı hizmetler sayesinde hiç su sıkıntısı çekmiyorduk. Ama büyükşehir uygulamaları özellikle bizi şu oruçlu günlerde çok mağdur etti. Birçok yerde yaşanan su kesintileri artık ne zaman son bulacak.” diye sitem etti. Bazı insanlar ise logarlardan çıkan kokunun evlerine kadar geldiğini, herkesi çok rahatsız ettiğini, daha önce büyükşehir yetkililerinin gelip bunları gördüğünü ve kalıcı çözüm bulamadıklarını ifade ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.