MHP Hatay Büyük Şehir belediye Başkan adayı Mete Aslan ve İskenderun Belediye Başkan adayı İbrahim Gül Cırtıman köyünü ziyaret etti. Havanın yağmurlu olmasına rağmen toplantı alanına bin kişiden fazla gelen oldu. MHP Büyük Şehir Belediye Başkanı Mete Aslan’ın toplantı alanına girmesi ile birlikte köy halkı “Efsane başkan Mete Aslan” sloganı ile adeta yeri göğü inletti. Slogan ve tezahürat dakikalarca sürdü. Mete Aslan ve İbrahim Gül Toplatıya gelenleri selamlayarak, tezahürat yapan ve alkış tutanlara teşekkür ettiler. Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan “Beni hep destekleyen, bağrına basan Cırtımalı kardeşlerim. Hepinizden Allah razı olsun. Bu gün buraya sizden iki istekte bulunmak için geldim. Birincisi Büyük Şehir’de beni desteklemeniz, İkincisi Benimde desteklediğim İskenderun’da size hizmet edecek kardeşiniz İbrahim Gül’ü desteklemeniz. Sizlerin destekleri ile İnşallah ben büyük şehir belediye başkanı olacağım, İbrahim Gül kardeşimde İskenderun Belediye Başkanı olacaktır. Biz iyi bir ekip çalışması ile Hatay’a ve İskenderun’a büyük hizmetler sunacağız. Ben 15 Yıl İskenderun Belediye Başkanlığı görevimi yaptığımda ne söylediysem hepsini gerçekleştirdim. İskenderun Belediye Başkanlığına ilk seçildiğimde sorunlar yumak haline gelmişti. Allah’ın izni ile hepsini çözdük. Bugün Belediyeyi yönetenler bizim projelerimizi devam ettiriyorlar. Benim belediye başkanlığım döneminde İskenderun’un en büyük sorunu olan Altyapı tamamlandı, Aslantaş projemiz bir kısım bürokratik süreçlerle gecikmeye uğradı, Çöp fabrikası projesine başlamıştık. Şimdi belediyeyi yönetenler bizim projelerimizin bir kısmını tamamladı, bir kısmını halen tamamlayamadılar. Bunlar üreten belediyeciliği bilmezler. Benim belediye başkanlığım zamanında Müfettişler, sen bu kadar az para ile bu kadar çok işi nasıl yaptın? diye bana soru yönettiler. Bu gün meydanlarda birileri aklın alamayacağı vaatlerde bulunuyor, Bunların belediyecilik tecrübesi var mı?. Yok. Peki, neye göre bu kadar projeler, taahhütler, vaatler veriyorlar? İşi bilmedikleri için. Bunlar hangi iş belediyenin görev alanında, hangi işler merkezi hükümetin görev alanında bilmiyorlar. Meydanlarda sadece vaatler, taahhütler ve bol bol yalanlar.

2-Cırtıman-2 3-Cırtıman-1Siz bunlara inanıyor musunuz? İnanmayın. Ben size gerçekleri söylemekten başka bir şey söylemem.

Benim mizacımda insanları kandırmak yok. Ben doğru ne ise onu söylerim. Belediyenin bütçesini bilmeyenler, belediyenin işleyişini bilmeyenler vaatlerle ortada cirit atıyor. Sorsanız ne kadar bütçesi var? Kaç personel çalışacak? Bilmezler, Bunlar seçilebilmek için türlü türlü yalanlarla geziyorlar. Benim 15 Yılı Belediye başkanlığı olmak üzere 30 yıldan fazla belediyecilik tecrübem var. Belediyecilik benim işim. İbrahim Gül kardeşimde genç dinamik, bilgi ve donanımlı bir kardeşimiz. Birlikte çalışıyoruz, İbrahim Kardeşimiz benim tecrübemden faydalanacak, biz birlikte size hizmet edeceğiz” dedi. Mete Aslan’ın konuşmasının ardından Köy halkına hitap eden MHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül “Rahmetin yağmura dönüştüğü şu anda sizlerin bizleri dinlemek için ıslanmak pahasına burada olmanız, destekleriniz beni ve ekibimi mutlu etmiştir. Allah hepinizden razı olsun. Ben şahsımla ilgili güzel sözlerinden dolayı Sayın Mete Aslan Başkanıma teşekkür ederim. Benim ve çalışma arkadaşlarımın hazırladığı projelerimizi sayın başkanımla istişare ettiğimizde hepsinin yapılabilir, Belediye bütçesine uygun projeler olduğunu belirtmişti. Benim belediyecilikte projelerden daha çok üzerinde durduğum, eşit hizmet ilkesidir. İskenderun’un her beldesi, mahallesi, köyü Belediye hizmetlerinden eşit faydalanacaktır” diyerek, sosyal belediyecilik kapsamındaki projelerinden bahseden İbrahim Gül konuşmasının ardından toplantıya katılanlarla hatıra fotoğrafları çektirerek, bir sure aralarında dolaştı ve hatırlarını sordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.