Törende konuşan İlçe Turizm Danışma Bürosu Yetkilisi Özgür Durmaz, turizm sektöründe uluslara arası standartlara ulaşmak ve sunulan hizmet kalitesini yükseltmek için halkın eğitilerek bilinçlendirilmesi ile mümkün olacağını belirti.
“Turizmi 12 Aya Yayma Girişimi Hız Kazandı”
İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Emin Dönmezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu ve öğrencilerin de katıldığı Turizm Haftası etkinliğinde İlçe Turizm Danışma Bürosu, MKÜ Turizm İşletmesi ve Otelcilik Yüksek Okulu ve İskenderun Turizm Derneği Atatürk’ün manevi huzuruna çelenk bıraktı. Bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemini belirten ilk konuşmayı Dernek Başkanı Sabahattin uygun yaptı ve turizmin ülkemiz ve bölgemiz için önemine vurgu yaptı. Daha sonra söz alan konuşmayı yapmak üzere İlçe Turizm Danışma Bürosu Yetkilisi Özgür Durmaz, “Turizm büyük bir potansiyele sahip olan ülkemizde gelişmeye açık öncü bir sektördür. Özellikle son yıllarda önemli bir büyüme trandine giren ülke turizmimiz; turizmin çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayma girişimleri ile gelişmesine hız kazanmıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyada sahip olduğu tabiat güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel varlıkları, turizm açısında ne kadar önemli ise, aynı şekilde sah,ip olduğumuz genç ve dinamik insan nüfusu da o derece önemlidir. Turizm sektöründe uluslar arası standartlara ulaşmak ve sunulan hizmet kalitesini yükseltmek, turizmin bütün ülke halkı tarafından önemle algılanması ve bu yönde halkımızın eğitilerek bilinçlendirilmesi ile mümkün olacaktır” dedi.

manÅŸet(612)“Dünya Genelinde 6. Sıradayız”
MKÜ Turizm İşletmesi ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Ayhan Varol Bayer, ise “İhtiyaçtan doğan turizm sektörü zamanla büyümüş küresel bir duruma gelmiştir. 2012 yılında ülkemiz turist sayısının en çok geldiği dünyada 6. sıradadır. Ancak turizmden kazanan ilk 10 ülke içerisinde değildir. Hatay ve İskenderun gerek iç turizm gerekse dış turizmden pay almak için önemli bir potansiyel göstermektedir. Özel sektör yatırımcılarının yatırım yapmasının gerekliliği değerlendirlmektedir” dedi. Yapılan konuşmaların ardından İskenderun Halk Eğitim Müdürlüğüne bağlı folklor ekibinin gösterisi ile anıt alanındaki tören son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.