Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerine iade-i ziyaret yaptı. GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Güneydoğu Anadolu Hububat – Bakliyat – Yağlı Toh. Ve Mam. İhracatçıları Birliği Başkanı Şahin Batallı, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Salahaddin Kaplan, Hububat – Bakliyat – Yağlı Toh. Ve Mam. İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Surur Aydın, Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bostan’la sohbet eden Aydın 2012 yılı ihracat rakamlarıyla elde edilen başarılardan dolayı GAİB Başkan ve üyelerini kutladı.  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’ni ziyaret ederek birlik başkanlarıyla görüş alışverişinde bulunan Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın GAİB’in toplam ihracatının Türkiye ortalamasının üç katı rakamlara ulaşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ziyarete GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Güneydoğu Anadolu Hububat – Bakliyat – Yağlı Toh. Ve Mam. İhracatçıları Birliği Başkanı Şahin Batallı, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Salahaddin Kaplan, Hububat – Bakliyat – Yağlı Toh. Ve Mam. İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Surur Aydın, Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bostan GAİB Genel Sekreteri Salim Kocaer, GAİB Genel Sekreter Yardımcıları Aydın Kutlu ve Mikail İrtegün katılarak yapılan çalışmalarla ilgili çeşitli bilgiler verdiler. Gaziantep’in dünyanın önde gelen sanayi kentleri arasında yer aldığını ifade eden Emniyet Müdürü Ömer Aydın üretim ve ihracatın beraberinde önemli bir isdihdam sağladığını belirterek 2012 ihracat rakamlarının Türkiye için memnuniyet verici rakamlar olduğunu ifade etti. GAİB’in dört ayrı ihracatçı birliklerinin bir araya gelmesiyle oluşturulduğunu ve birlikler arasında sağlanan koordinasyonla ihracat rakamlarının daha çok yükseltildiğini ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz 2023 ihracat hedeflerinin yakalanabilmesinde GAİB’in itici güç olduğunu belirterek “GAİB Hizmet binasıyla ve üyelerine yönelik gerçekleştirdiği hizmetlerle Türkiye’nin en önemli kurumlarından birisi haline gelmiştir. 2012 yılı ihracat rakamlarımıza bakıldığında 2023 hedeflerine ulaşılmasında GAİB’in itici güç konumuna geldiği görülecektir. Hedefimiz 2013 yılında geçtiğimiz yılın da üzerinde ihracat gerçekleştirmektir” dedi.

 Türk tarım ürünleri dünya piyasalarında kalitesiyle biliniyor

2 milyar 24 milyon dolarlık ihracatla bir önceki yıl elde edilen rakamların %20.1 üzerine çıkıldığına dikkat çeken Güneydoğu Anadolu Hububat – Bakliyat – Yağlı Toh. Ve Mam. İhracatçıları Birliği Başkanı Şahin Batallı 2013 yılında bu rakamlarında üzerine çıkılacağını belirterek “Dünyanın birçok ülkesinden tarımsal ürünlerimize yönelik büyük talepler oluşmaya başladı. TİM bünyesinde kurduğumuz tanıtım gruplarımızın bunda büyük etkisi bulunuyor. 2013 yılında ihracat gerçekleştirilen ülke sayısını da arttırarak 2012 rakamlarının üzerine çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Halı üretiminde dünyada söz sahibiyiz

Halı üretiminde dünyanın önde gelen kentlerinden birisinin Gaziantep olduğuna dikkat çeken Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Salahaddin Kaplan Türkiye’nin 2012 yılı halı ihracatının 2 milyar elli milyon dolar olduğunu ve bu rakamın 1,5 milyar dolarının Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden yapılan ihracat rakamları olduğunu belirterek “Halı sektöründe dünya markalarıyla yarışan Türk markalarının ihracatta elde ettiği başarılar küçümsenemeyecek kadar büyüktür. 2013 hedeflerimiz arasında bu rakamların daha üst sınırlara çekilmesi vardır. Bu konuda elimizden gelenleri yapıyoruz” dedi. Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın’ın GAİB’ gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Gaziantep’le ilgili çeşitli konularda görüşüldü. Ziyaret sonrası Emniyet Müdürü Aydın GAİB hizmet binasında incelemeler yaparak binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.