GENÇ VE GÜZEL YAŞLANMANIN YOLLARI

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Dr. Buket ŞENKAYA Genç ve güzel yaşlanmanın yollarını anlatıyor. Gelin bu günkü yapmış olduğumuz röportajımızda yazıya dökülenlere göz atın.
1- Yaşam Tarzınıza dikkat edin!
-Her gün düzenli yedi saat kaliteli uyku önem arz eder. Uyku sırasında salgılanan hormonlar cilt düzenleyici, hücre yenileyici ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliktedir.
-Bol bol su için
– Alkol ve Sigaradan uzak durun.
-Spor yapın.
2- Kaz ayakları ve Çizgilere veda edin!
-Düzenli botoks uygulamalarıyla mimiklerinizi minimize ederek çizgilerinizin daha fazla artmasını önleyebilirsiniz. 4-6 ayda bir yapılan bu uygulama kırışıklıkların yerleşmesini önler.
3-Antiaging Mezoterapi yöntemleri, cilt kalitesini arttıran uygulamadır.
-30 yaşından sonra düzenli bir şekilde hyaluronik asit, somon DNA gibi enjeksiyonlar yaptırdığınız takdirde cildiniz uzun bir süre nemini korur ve yaşlanmayı geciktirir.

4- Dolgu uygulamaları
-İşlem yaptırmaya gecikmişseniz ve çizgileriniz oluşmuş ise dolgu uygulaması bu noktada devreye girer. Çizgilerinizi çapraz bağlı hyaluronik asit yardımıyla kısa bir sürede anında yok edebilirsiniz. Özellikle yüzün orta ve alt kısmında oldukça etkilidir.
5- Kimyasal ve fiziksel peelingler
-Yıllar içerisinde derinin üst katmanı doğal yağ salgısı, güneş ışığı, çevre kirliliği, makyaj kalıntısı sebebiyle kalınlaşır. Alttaki taze hücreler nefes alamadığı için mat lekeleri, yaşlı bir cilt görünümü ortaya çıkar. Bunu engellemek için her yıl sonbahardaki gibi güneşli olan mevsimlerde özel tasarlanmış seanslar uygulanır.
6-Güneşten etkili bir şekilde korunun, doğru yararlanın!
-Güneşin zararlı etkilerinden uygun bir güneş koruyucu ile korunmamız mümkün değildir,4 saatte 1 yenilemek bu noktada önem arz eder .Aynı şekilde güneşin olumlu bir etkisi olan D vitamini için sabah güneşi alın.
7-Uygun dermo kozmetik ve bir doktor tarafından önerilen ürünleri kullanın.
-Cildiniz düzenli bir şekilde temizlenip ,nemlendirilip, güneşten korunduğu taktirde daha geç yaşlanır.
8-Kullandıgınız makyaj ürünlere dikkat edin!
– Özellikle seçiminiz mineral makyaj ürünleri olsun.Aksi takdirde gün boyu kullanılan fondöten, pudra ve allık gibi ürünler gözenekleri tıkar, cildinizin nefes almasını önler. Cildiniz için hafif BB kremler kullanabilirsiniz.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.