İskenderun Gazi ilköğretim okulu öğrencileri tarafından sunulan şiir ve İngilizce müzik dinletisi büyük beğeni topladı. İskenderun gazi ilköğretim okulu bir başarıya daha imza attı. Okul öğrenci ve öğretmenleri tarafından aylardır hazırlığı yapılan şiir dinletisi ve İngilizce müzik korusunun konseri büyüledi. Belediye kültür sarayında düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Gazi ilköğretim okulu müdürü Ali Koç çocuklara güvenmemizin neleri başarabileceklerinin örneğini bugün burada göreceksiniz diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti. ” Çocuklarımızın başarılarını görüce şaşıracaksınız sizleri bazen güldürecek bazen ağlatacaklar, ama çocuklarımıza güvendiğimizde neleri yapabileceklerini göreceksiniz. Öğretmenler kayalıklar arasında gül yetiştiren insanlardır. Ben öğretmenlerimize ve çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Gazi ilk öğretim okulu olarak biz kayalıklar arasında gül yetiştirmeyi başardık” şeklinde konuştu. Daha sonra başlayan şiir dinletisinde ilköğretim öğrencilerin okudukları şiirler dinleyenleri büyüledi. Anne, Baba, Vatan gibi konularda Türk ve Dünya edebiyatına mal olmuş şiirleri seslendiren öğrenciler dinleyenlere duygu dolu dakikalar yaşattılar.

1-GÜVEN-BAŞARIYI-GETİRDİ-4 3-GÜVEN-BAŞARIYI-GETİRDİ-12 4-GÜVEN-BAŞARIYI-GETİRDİ-18Sanatçı Fuat İnan şarkılarıyla renk kattı.

Şiir dinletisinin ardından İskenderun’lu sanatçı Fuat İnan şarkılarıyla konuk sanatçı olarak sahne aldı. Kendiside Gazi ilk öğretim okulu mezunu olan ve ilk kez sahneye çıktığı kültür merkezinde şarkı söylediği için çok mutlu olduğuna vurgu yapan İnan öğrencilerin performansını da çok beğendiğini söyledi. İngilizce şarkıları beklenilenin çok üzerinde bir performans ile söyleyen müzik gurubu ise heyecan yarattı. Alkışlarla öğrencilere tempo tutan anne babalar çocuklarına güvenmenin mutluluğunu yaşadılar. Okul müdürü Ali Koç gösteriler sonrasında yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.