Önümüzdeki Mart ayında yapılması düşünülen yerel seçimler için Hatay’da yoğun hareketlilik devam ediyor. Daha önce 40 yıldır üyesi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Erzin Eski Belediye Başkanı Mehmet Güven, aktif siyasete geri dönüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun göreve gelmesiyle partide kırgınlıkların başladığını söyleyerek istifasını sunan Güven, Hatay’ın en çok tıklanan haber sitesi Haber Erzin’in edindiği bilgiye göre, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ)’nden belediye başkan adayı olmak için kolları sıvadı. Uzun yıllar Erzin siyasetine yaptığı hizmetlerle yön veren Eski Erzin Belediye Başkanı Mehmet Güven, ilçenin geleceği için çalışmalara başladı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le Ankara’da makamında görüşen Güven, projelerini Ergin’e anlattı. İlçenin bölgede bir marka olması için artık zamanın geldiğini ifade eden Güven’e, Adalet Bakanı Ergin olumlu baktı. ‘Hakkınızda hayırlıysa inşallah bu iş olur’ diyen Ergin, Güven’e başarılar diledi.
t88r8 t88sj
BAKAN, GÜVEN’E YEŞİL IŞIK YAKTI

Erzin’in artık Hatay’da yükselen değer olacağını ifade eden Mehmet Güven, “40 yıldır aktif olarak siyasetin içerisindeyim. 3 dönem belediye başkanlığı yaptım. Ekibimle birlikte ilçede bir çok hizmete imza attık. Nasip olursa bundan sonraki siyasi geleceğimi Ak Parti’de sürdürmek istiyorum. AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayıyım. İlk görüşmemi Sayın Adalet Bakanımızla Ankara’da yaptım. Bizi büyük bir sevgiyle karşılayan bakanımıza teşekkür ediyoruz. Bize değer, kıymet verdi. Projelerimize olumlu baktı. İnşallah nasip olursa biz bu işe adayız. Çok güçlü bir ekiple Ak Parti’ye katılacağız” dedi.

AK PARTİ’DEN ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK

30 Mart 2014’de yapılacak yerel seçimler öncesi siyasete geri dönme sinyalleri veren Belediye Başkanı Mehmet Güven, AK Parti’den aday adayı olduğunu önümüzdeki günlerde açıklayacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.