ÇUKUROVA SİFED ve ADSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez:

 

“15 Temmuz, yeniden diriliş öyküsüdür”

 

“Hainliğe, fesatlığa, bölücülüğe yer yok!”

ADANA – Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) ve Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Türkiye Cumhuriyeti’nin 4 yıl önce 15 Temmuz akşamında alçakça bir darbe girişimine maruz kaldığını hatırlattı. Hain girişime karşı ilk anlardan itibaren toplumun çok önemli bir demokrasi sınavı verdiğini kaydeden Sönmez, “Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamını yitiren şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize tekrar acil şifalar diliyoruz” dedi.

Şehit ve gaziler için elbette ki üzüntülü olduklarını ancak 15 Temmuz’un bir bütün olarak ele alındığında bir ülkenin yeniden diriliş öyküsü yazmasından dolayı da  onurlu ve gururlu olduklarını hatırlatan Sönmez, şunları söyledi: “Türk milleti; 15 Temmuz’da bir bütün olarak atalarının kanıyla sulanmış bu topraklarda hainliğe, fesatlığa, bölücülüğe, işgale yer olmayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Milletimiz, tıpkı geçmişte olduğu gibi 21. yüzyılda da ister içeride isterse dışarıda olsun, tüm art niyetlilere, hainlere, bu ülke üzerinde emelleri olanlara da gerekli dersi vermiş, ders vermekle kalmamış, nasıl bir destan yazılabileceğini bütün gerçekliğiyle ortaya koymuştur. Bütün dünyaya millet olmanın ne demek olduğunu öğreten Türkiye Cumhuriyeti, birliğimiz, bütünlüğümüz, kardeşliğimiz, inancımız sürdüğü müddetçe ‘ilelebet payidar’ kalacaktır. Vatanımızın her karış toprağı atalarımızdan bize kalan miras değil vatanını seven, ülkesini çağdaş uygarlık düzeyine eriştirecek gelecek nesillerimize sağlıklı bir şekilde bırakacağımız emanettir. Bu duygu ve düşüncelerle karakteri erdemlerle donanmış Türk milletine sevgi ve saygılarımı sunuyor, şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.”

ÇUKUROVA SİFED ve ADSİAD Başkanı Sönmez, iş dünyası olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin daha müreffeh bir yapıya kavuşması için gerek üretim ve istihdam, gerekse ihracatta istenilen düzeye gelinmesi için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.