Hassa’da deneme sınavlarında başarı gösteren öğrencilere ödül töreni düzenlendi. Deneme sınavlarında ilçe çapında birinci olan öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirilerek, başarı teşvik edildi. Akbez kız ve Teknik Lisesi Konferans salonunda yapılan ödül törenine; İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedirhan Umaç, Şube Müdürü Hilmi Toprak,Akbez Belediye Başkanı Abdurahman Demirel, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedirhan Umaç , yaptığı konuşmada;

“İlçemizdeki başarıyı yükseltmek amacıyla dar bölge toplantıları yapıyoruz. İlçe ve Belde Belediye Başkanlarımızla iş birliği içerisinde deneme sınavlarında başarılı öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıtıyoruz. Öğrencilerimize verilen bir küçük hediye onların başarısındaki en büyük etken olabiliyor. Bu uygulamalardaki amacımız, okullarımızdaki çalışmaların dönütünü almak ve okullarımızı başarıya teşvik etmektir. Artık değerlendirmeler temennilerle değil, değerlerle yapılmaktadır. Hassa’nın eğitim düzeyinin yükselmesi hepimizin en büyük ideali olmalıdır. Bu konuda gayret ve yardımlarını esirgemeyen belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Müdürü Umaç;

Ödül törenlerinin her ay yapılacağını sözlerine ekledi.

Akbez Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ise ,yaptığı konuşmada;

“ Dünyadaki değişime ayak uydurmamız ve gelişmelerin gerisinde kalmamamız için geleceğimizin teminatı olan siz gençlere çok iş düşmektedir. Hedeflerinizi ve ufkunuzu daha geniş tutmalısınız. Hedefiniz yalnızca, doktor, mühendis olmanın yanında,iş adamı, sanayici ,iyi bir tüccar da olmalıdır,vatanına ve milletine hayırlı bir evlat olmalıdır .” Dedi.

Başkan Demirel;

Yerel idareciler olarak,sizlere sahip çıkmak,bizlerin en öncelikli görevidir.diyerek sözlerine son verdi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.