Belediye Başkanı ’ın’ın öncülüğünde, 2 yıl önce başlatılan ve geleneksel hale dönüşen 9. “ Belediye Başkanları Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Buluşması”, Belediye Başkanı ’ın ev sahipliğinde ilçesinde yapıldı.baskan-belen
Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısına Belediye Başkanı Doç.Dr. , Belediye Başkanı , Belediye Başkanı M. Kemal Dağıstanlı, Belediye Başkanı Şimşek, Ekinci Belediye Başkanı Seyfettin Yeral, Turunçlu Belediye Başkanı Ali Zeki Özer, Küçükdalyan Fuat Altınel, Çekmece Belediye Başkanı Dr. Cafer Özenir, Belediye Başkanı Fatma Görgen, Aktepe Belediye Başkanı Selahattin Çolak, Belediye Başkanı Yaşar Duz, Belediye Başkanı , Belediye Başkanı Hasan Avni Günal, Kuzeytepe Belediye Başkanı Necati Aydın, Yiğityolu (Karbeyaz) Belediye Başkanı Halil Özdemir, Belediye Başkanı Necim Bozkurt, Akbez Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Mızraklı Belediye Başkanı Mahmut Yüksel, Subaşı Belediye Başkanı Selahattin Atahan, Karakese Belediye Başkanı , Belediye Başkanı , Maşuklu Belediye Başkanı Tacettin Alpaslan, Koyunoğlu Belediye Başkanı Celal Güzel, Akçalı Belediye Başkanı Ali Sabahoğlu, Belediye Başkanı , Küreci Belediye Başkanı Mehmet Karakaya, Ovakent Belediye Başkanı Abdulşükür Mert, Tomruksuyu Belediye Başkanı İbrahim Dinler, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı ve Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özdemir katılım gösterdi.
’daki merkez, ilçe ve belde belediye başkanları bir araya gelerek geleneksel hale dönüşen buluşmada her zaman olduğu gibi birlik mesajları verdiler. Seyran Restaurant’ta düzenlenen buluşmada, Belediye Başkanları hep birlikte sohbet etti ve fikir alışverişinde bulundu.
Buluşmaya ev sahipliği yapan Belediye Başkanı yaptığı konuşmada, genelinde görev yapan belediye başkanlarının büyük bir bölümünün burada olduğunu, yapılan toplantıların güzel ve anlamlı olduğunu, birlik beraberlik ve dayanışma toplantısına ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydetti. Önümüzdeki sene yerel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Belediye Başkanı , bu dostluğun ve dayanışmanın devam etmesi yolunda çağrıda bulundu.
Belen’de düzenlenen “ Belediye Başkanları Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Buluşması’na” öncülük eden Belediye Başkanı Doç.Dr. toplantı da yaptığı konuşmada; “Gidilecek uzun mesafeli yollar atılacak ilk adımla başlar. Bu ilk adımı gerçekten Fuat Başkan’la birlikte başlattık. Bu çember amacına uygun düzenlendiği için giderek yayıldı ve ’ın bütününe ulaştık. Şehrimize, beldemize, yöremize hizmet vermek üzere yola çıkmış başkanlarız. Bu kutsal vazifeyi Allah bize nasip etti. Belediye başkanları olarak, mühim olan güzel ve kalıcı işler yapmaktır. Türkiye’nin en uç ve en zor coğrafyasında yaşıyoruz. Allah bize görevi zamana ve kritik döneme göre vermiş durumdadır. Bu kritik süreç içerisinde yapılan toplantılar ile bir araya gelmemiz, alınan iyi niyet temennileri, temsil ettiğimiz insanları huzura kavuşturmaktadır. ’ın büyükşehir belediye olması birlikteliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı bütünleştirecektir. Büyükşehir ile tek bir yerden ilimizi kalkındıracağız. Bu kapsamda Belediyesi olarak alt yapı, ulaşım, kadastro, imar hazırlığını yapmaya başladık. Büyükşehir Belediye Başkanı kim olursa olsun, hazırladığımız projeyi sunacağız. Ev sahipliğinden ötürü Belen Belediye Başkanımız Sayın ’a ve birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasına katılım gösteren tüm Belediye Başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN NEZAKET ZİYARETİ
Belediye Başkanı Doç.Dr. daha sonra beraberindeki bazı belediye başkanları ile birlikte Belen Kaymakamı ’a ve Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar’a makamlarında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Karşılıklı sohbet ve fikiralışverişi geçen ziyarette Belen Kaymakamı ve Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar Başkan Savaş’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.