Hatay Büyükşehir Sınıfta Kaldı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın Payas ilçesinde hafta sonu etkili olan yağmurun sele neden olması ile birçok mahalle selde hasar gördü. Can kaybının yaşanmadığı selde bazı evler zarar görürken, yollarda göçük meydana geldi. Kozludere Mahallesi’nde bir araç sel suları nedeniyle toprak içine gömüldü. Selde zarar gören bazı ev sahipleri, sürekli aramalarına rağmen büyükşehir yetkililerinin olaya çok geç müdahale ettiğini ve büyükşehirin hizmette sınıfta kaldığını söylediler. Vatandaşlar, büyükşehir yetkililerinin olaya çok geç müdahale etmesine tepki göstererek, isyan ettiler.

Bekir Altan Vatandaşların Yardımına Koştu

IMG_9663 IMG_9754 IMG_9782 IMG_9809Sabaha karşı şiddetini artıran yağmur sonucu selden zarar gören yerleri ve vatandaşları tek tek ziyaret eden Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, vatandaşların isteklerini dinleyerek, onlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Altan, olay yerine gerekli yardımların yapılması gerekli yerlere talimatlar verdi. Altan, su kesintisinden dolayı susuz kalan evlere su gönderilmesi için de yetkilileri harekete geçirdi. Vatandaşlar, Bekir Altan’ın kendilerine ilgi göstermesinden çok memnun olduklarını belirterek, Altan’a çok teşekkür ettiler.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.