Gazeteniz Hatay Yaşam’ın 5. kuruluş yıldönümünü, 31 Mayıs akşamı okurlarımız, dostlarımız ve konuklarımızla hep birlikte kutladık. İskenderun Yelken Kulübü’nde gerçekleşen gecemize pek çok seçilmişimiz, atanmışımız, iş adamımız, sanayicimiz, konuğumuz ve meslektaşımız katıldı. Dörtyol Özel Tufan Yıldızlar Koleji Müdürü Süleyman Öncül, gecenin sunuculuğunu üstlendi. Öncül, muhteşem sunumuyla başarılı bir performans ortaya koyarak, tüm konuklar tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Hatay Yaşam Gazetesi’nin kuruluşunun 5. yıldönümü nedeniyle Yelken Kulübü’ndeki geceye İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, Erzin Kaymakamı İskender Yönden, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Azganlık Belediye Başkanı Halil Demir, Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman, AK Parti İlçe Başkanı Uğur Feriz ve ilçe yönetimi, MHP İlçe Başkanı İbrahim Gül ve ilçe yönetimi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Yılmaz, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önde, Türk Büro-Sen Hatay Şube Başkanı Uğur Muratoğlu, Payas Haddeciler ve Sanayiciler Derneği Başkanı Ata Oğuz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen ve eşi Yeşim Ugutmen ile birlikte işadamları, sanayiciler, sivil toplum örgüt temsilcileri ile davetliler katıldı. Yoğun programı dolayısıyla geceye katılım gösteremeyen başta Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve protokol üyeleri de, tebrik mesajları gönderdi.
6.YÜREKTEN TEŞEKKÜR
Gecede kısa bir açılış konuşması yapan İskenderun Kaymakamı Su, “Düzenlenen gecede her şey çok güzel hazırlanmış. Ülkemizde ve demokrasimizde basın gerçekten çok önemli bir yer tutuyor. Basının tarafsız yapacağı çalışmaların insanlarımıza önemli getirisi olacaktır. Bu gecede emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. Ardından söz alan Hatay Yaşam Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Aslan da, “5 yıl önce başladığımız yolculuğumuz sırasında bize en büyük desteği siz değerli okuyucularımız vermiştir. Gecemize hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Gazetecilik zor zenaat. Hayat var oldukça haber ve haberler, beraberinde de sizler ve bizler olacağız. Bugüne kadar ilimizin ve bölgemizin her daim sözcüsü olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Haksızlıkların her zaman karşısında, doğruların her zaman yanında olduk. Bundan sonraki süreçte de halkımızla bütünleşerek, Hatay ve bölgemizin gücüne güç katmayı sürdüreceğiz. Hatay Yaşam’a kurulduğu ilk günden bu yana emek veren ve daha sonra gazetemizden ayrılan tüm dostlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bugünlere gelmemizde onların da payı var. Gazetemize verdiğiniz desteğe bir kez daha yürekten teşekkür ediyoruz. www.hatayyasamgazetesi.com adlı internet sitemizde de bölgenin nabzını tutmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

NİRAN ÜNSAL’LA COŞKU FIRTINASI
7.Hatay Yaşam Gazetesi imtiyaz sahibi Sadullah Aslan’ın konuşmasının ardından gecede sahne alan ünlü ses sanatçısı Niran Ünsal, konuklara unutulmaz bir gece yaşattı. Sahnelerin güçlü sesi Niran Ünsal’ın sahne almasıyla birlikte, geceye katılım gösterenler keyifli dakikalar geçirmeye başladı. Ünlü sanatçı Ünsal’ın eşsiz yorumları ile şarkılar bir başka keyifle dinlenirken, gecede konuklar adeta mest oldu. Verilen arada Petek Pastanesi tarafından 5. yıldönümüne özel olarak hazırlanan pasta kesimi AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, ünlü sanatçı Niran Ünsal, Hatay Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sadullah Aslan, Yazı İşleri Müdürü Seyhan Tan, grafiker Tülin Yurt ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Leyla Erdem tarafından gerçekleştirildi.8.9.10,
Geniş katılımlı geceye jestlerinden dolayı Petek Pastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Alpagül’e plaketini AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, Make-Up Artist Uğur Arslan’a plaketini Hatay İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen, Divinya Organizasyon sahibi Divinya Atav’a plaketini İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve gecenin yıldızı Niran Ünsal’a plaketini Şampiyon Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yılmaz verdi. Pasta kesiminin ardından Niran Ünsal’ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden konuklar, sunulan müzik ziyafetine ortak oldular. Hatay Yaşam Gazetesi’nin birleştirici ve kaynaştırıcı yayın anlayışı gece vesilesiyle bir kez daha yaşama geçirilerek, bir araya gelen dostlar kendi aralarında renkli sohbetlere daldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.