Bölgemizin başarılı firmalarından Hatko Grup, düzenlediği futbol turnuvasıyla farklı bir etkinliğe imza attı. Bu yıl ilkini gerçekleştiren Hatko, böylelikle İskenderun’da sporun ve sporcunun yanında olduğu gibi, kültürel faaliyetlerin gelişmesi için önemli bir rol üstlendi. 24-25 ve 26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuva sonunda birinciliği göğüsleyen takım, eşleriyle birlikte bir hafta tatil yapma hakkı kazandı. Düzenlenen futbol turnuvasının çekiliş kuraları dahi, Şampiyonlar Ligi çekiliş kuralarını aratmadı. Turnuvanın çekiliş kuraları İskenderun Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Kura çekilişine Hatko Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejan Hatko, çalışanlar, turnuvaya katılan takımların temsilcileri ile birlikte basın mensupları katıldı. Kura çekilişi öncesinde, futbol turnuvası ve firmalar hakkında bilgiler veren Hatko Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejan Hatko, bu etkinliğin firma ve şehrimiz için bir ilk olacağını vurguladı. Hatko, “2006 yılında ilk sentetik çim üretmeye başladığımızda bugünleri hedefleyerek yola koyulduk. Üretimimizde 15 kişilik çalışkan bir grup olarak başladık ve her geçen gün büyümemizi arttırarak 250 kişilik bir aile olduk. FİFA tarafından onaylı dünyanın en iyi 30 üreticisi arasına adımızı yazdırıp ülkemizi ve bölgemizi heves ile temsil ettik. Biz bu turnuvada şehrimize yaşadığımız hevesi, heyecanı ve dayanışmayı aşılamak istiyoruz. Bu etkinlik yalnızca futbol müsabakalarını içermeyecek. Müsabaka aralarında çeşitli dans ve bale gösterileri ile ödüllü yarışmalar da hazırlandı. Böylece hem beylere, hem de bayanlara ve çocuklara hitap eden bir ortam yaratmak istedik. Bu turnuvayı düzenlerken, iki tur motivasyonumuz vardı. İlki uzun yıllar yetersiz şartlarda oynanan hali saha futbolunu daha üstün ve sağlıklı fiziksel koşullarda oynama fırsatını tüm spor severlere sağlamak ve ikincisi de şehrimizin güzel insanlarının kaynaşmasına, keyifli vakit geçirmesine vesile olmaktı. Tüm takımlarımıza iyi şanslar diliyorum” ifadelerine yer verdi. Konuşmanın ardından kura çekilişi yapıldı.2777

Alkışlar Nejan Hatko’ya

Dünya çapındaki Hatko Grup’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejan Hatko, gençliğin verdiği enerjiyle iş dünyasında ses getiren çalışmalara imza atıyor. Son olarak İskenderun’da düzenlediği futbol turnuvasıyla adından söz ettiren Hatko, genç neslin kendine rol model olarak aldığı isimler arasında yer alıyor. İş dünyasındaki başarılı gidişatını alçakgönüllülüğü ve yeniliklerle taçlandıran Nejan Hatko, verimlilik, kalite ve çevre duyarlılığı prensiyleriyle Hatko Grup’u büyüterek yoluna devam ediyor. Attığı başarılı adımlar, girişimci kişiliği, işe sadakat ve üstün hizmet anlayışıyla öne çıkan genç girişimci, yoğun ve disiplinli çalışmalarıyla iş yaptığı sektörlerdeki sağlam duruşunu uluslar arası arenaya taşıma başarısını gösterdi. Son olarak 24-25 ve 26 Mayıs’ta İskenderun’da insanların kaynaşmalarına, stres atmalarına ve hoşça vakit geçirmelerine vesile olan futbol turnuvasını hayata geçiren Nejan Hatko, tüm ayrıntıların düşünüldüğü bu UEFA standartlarındaki organizasyondan ötürü büyük alkış aldı.

Şampiyonlar Ligi ayarında turnuva

22Uluslararası firma Hatko tarafından İskenderun’da 24-25 ve 26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen futbol turnuvası, muhteşem bir atmosferde geçti. İskenderun Belediye Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen turnuvanın öncesinde ve sonrasında, Şampiyonlar Ligi’ni aratmayan görüntüler vardı. Futbol turnuvasının organizasyonu, Dilara Özkaya’nın işletmeciliğini yaptığı J.J. Turizm & Organizasyon tarafından gerçekleştirildi. Tüm ayrıntıların düşünüldüğü ve her detayın hayata geçirildiği futbol turnuvasında takımlar sahada kıyasıya mücadele etti. Kıran kırana geçen maçlarda oyuncular sahada tüm hünerlerini sergilerken, seyircilerde  tribünde heyecandan yerlerinde duramadı. Turnuva sonunda birinciliği kazanan takım eşleriyle birlikte bir hafta tatil yapma hakkı kazandı. Her ne kadar turnuvanın adı ‘futbol’ olsa da, 3 gün süren turnuva boyunca, kokteyl, 0-6 yaş grubu çocuklardan bale ve jimnastik gösterisi, top cambazı, robot şov, paraşüt gösterileri, çocuklar için J.J. Çocuk Kulübü’nün organize ettiği etkinlikler, uygulamalı ebru sanatı, sürpriz oyun ve hediyeler katılımcılardan ve seyircilerden büyük alkış aldı. İçecek standları, DJ eşliğinde müzik yayını ve dans gösterileri de, futbol turnuvasına zenginlik katan öne çıkan detaylardı. Turnuvanın sonunda Hatko Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejan Hatko, ödül dağıtımı sırasında turnuvaya katılan tüm oyuncuları tebrik ederek, emeği geçenlere de teşekkür etti. Üç gün boyunca keyifli saatler geçiren İskenderunlular da, Hatko’ya kusursuz organizasyon için teşekkür ettiler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.