Çığ gibi artan nüfusa ne okul, ne de hastane yetmediği gibi, istihdamda oluşturmak güç bir iş. İşte bu noktada hayırseverlerimiz devreye giriyor. İskenderun’da hayırseverlerimiz sayesinde eğitimin ve çeşitli alanlardaki hizmetlerin seviyesi yükseliyor. Eğitime ve çeşitli kurumlara katkılarından ötürü halkın gönlünde taht kuran isimlerin başında İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu geliyor. Mütevazi, çalışkan, dinamik, karizmatik ve başarılı.. Bugüne kadar eğitime ve çeşitli kurumlara İskenderun Ticaret Borsası’nın katkılarında anahtar rol üstlenen Vayısoğlu, kentimizde sıcak sevgi yuvası okulların daha iyi şartlarda eğitim vermesine destek oldu. Yıllardır İskenderun şehir merkezi, beldeleri ve köylerindeki okullara kurum olarak büyük katkılar sağladı. Gönül ister ki, Vayısoğlu gibi hayırseverlerimiz çoğalsın.

EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ EĞİTİMLİ İNSAN

Hayırseverlik bir gönül işidir. Hayatın çeşitli alanlarına katkı işleri, ülkemizin kalkınması ve milletimizin refahı için yapılmaktır. Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusunun çağın gereklerine uygun kaliteli bir eğitim sistemi içinde yetenekleri ve becerileri doğrultusunda yetiştirilmesi, güçlü bir Türkiye hedefine ulaşılmasında en büyük güvencemiz eğitimli insan gücüdür. Eğitimde kalitenin artması, ülkenin her köşesinde eşit şartlarda modern eğitim sistemlerinin uygulanabilir olması ve bilginin yön verdiği dünyada bilgiye egemen kuşakların yetiştirilmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülmelidir. İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu, eğitim gerçeğinin farkında. Dolayısıyla en büyük katkıyı kurum olarak eğitime yapıyor.

EĞİTİM SEFERBERLİĞİ EN DEĞERLİ YATIRIM

Günümüzde çocuk ve gençlerimizin ruhsal gelişimlerini destekleyen, sosyal hayata katılmalarını, toplumda öncü rol oynamalarını, sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetişmelerini amaçlayan bir eğitim anlayışı benimseyen Vayısoğlu, çocukların ufku ve vizyonu geniş bireyler olmalarına büyük önem veriyor. Devlet-vatandaş işbirliğiyle yürütülen eğitim seferberliğinin geleceğe yönelik en değerli yatırım olduğunu belirten EnginVayısoğlu, kendilerini eğitime adamış, sonsuz sevgi ve sabırla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan eğitimcilerin, fedakarca görev yaptığını belirtti.

EMNİYET TEŞKİLATI GÖZBEBEĞİMİZ

2013 yılının ilk önemli katkısını İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gerçekleştiren İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu, emniyetin vatandaşla devlet arasında bir gönül köprüsü olduğuna işaret etti. En zor şartlarda görev yapan polisin her türlü takdire fazlasıyla layık olduğunun altını çizen Vayısoğlu, “Huzurun, barışın, can ve mal emniyetimizin birinci derece teminatı olan şanlı emniyet teşkilatı, necip Türk milletinin her zaman göz bebeği olmuştur. Başarısı ile hep övündüğümüz şanlı Türk polisimizi her zaman bağrımıza basıyoruz. Her geçen gün her alanda kendini yenileyen, toplumun her kademesi ile daha da entegre olan güzide teşkilatımızın her zaman her şartta yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” şeklinde görüş ortaya koydu.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.