AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı’nın “Lider Türkiye 3” adlı Siyaset Akademisi ödül törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı yerel seçimleri işaret ederek, “şekerimiz var, unumuz var” dedi ve ekledi

“Helvayı hep birlikte yapacağız!”

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Lider Türkiye 3” adlı AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu Siyaset Akademisi’nde dereceye girenlere sertifika ve plaket törenine katıldılar. AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı’nın 27 Nisan 2 Haziran tarihleri arasında yapmış olduğu Siyaset Akademisi’nde başarı sağlayanlara düzenlenen törenle plaketleri takdim edildi. AK Parti İlçe Teşkilat binasında düzenlenen plaket törenine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı Lütfi Savaş, AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz, parti ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, partililer ve basın mensupları katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Uğur Feriz, Siyaset Akademisi’nin kentteki siyasi yaşaman renk ve heyecan kattığını belirtirken, katılan herkese teşekkür ederek, dereceye girenlere başarılarının devamını diledi.

AMANOS TÜNELİ’NİN IŞIĞI GÖRÜNDÜ

Daha sonra konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise, Hatay’a yapılan yatırımların öneminden bahsetti. İskenderun Limanı, Reyhanlı Barajı, Havalimanı ve en önemlisi Amanos Tüneli’nin Hatay’ın özellikle İskenderun’un geleceğini şekillendireceğini kaydeden Bakan Ergin, çocuklarımızın geleceğinin bu yatırımlarda saklı olduğunu belirtti. Amanos Tüneli yatırımının Hatay’ı şu ana kadar aldığı en önemli yatırımlardan biri olduğunu ifade eden Bakan Ergin, “Amanos Tüneli yaklaşık 700 Milyon TL’ye mal olacak. Bu yatırım şimdiye kadar ki en büyük yatırımdır. Faaliyete geçtiği zaman Kilis, İslâhiye Gaziantep Kahramanmaraş, Urfa İskenderun sayesinde körfezle buluşacak ve İskenderun Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olacak. Çalışmalarımız hızla kararlı adımlarla ilerliyor. Tünelin ışığı göründü. İnşallah faaliyete geçtiği zaman hem yatırım alanları genişleyecek hem de ekonomimize büyük faydalar sağlayacak” diye konuştu.

SİYASETTEKİ BAŞARINIZI YEREL YÖNETİMLERLE PERÇİNLEYİN!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise, konuşmasının başında yerel yönetimlerden bahsederek, İskenderun’un siyasetteki başarısının yerel seçimlerde gösteremediğinden yakındı. Yerel yönetimler için Şeker var, un var” diyen Bakan Yazıcı, “İnşallah helvayı hep birlikte yapacağız” diyerek yaklaşan yerel seçimler için önemli mesajlar verdi. Bakan Yazıcı’ya törene katılan partililerde yerel seçimlerde İskenderun Belediyesi’ni AK Parti ile buluşturmanın sözünü verdiler.  AK Parti’nin görevde olduğu 10 yıllık süre zarfında Türkiye’de birçok köklü değişiklikler yaptığının altını çizen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bunda en büyük destekçilerinin halk olduğunu ve insan odaklı bir siyasetin önemli yer tuttuğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.