12Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) 2. Başkanı Uğur Fırat’ın özverili gayretleri sonuç verdi. Tek liste halinde gidilen HESOB olağan genel kuruluna İskenderun esnaf odalarından 10 başkanın yönetimin çeşitli birimlerinde yer alması sevinçle karşılandı. Ottoman Otel’de gerçekleştirilen Genel Kurul yoğun katılımla gerçekleştirilirken, Hatay’ın tüm ilçelerinden gelen esnaf oda başkanları tek vücut oldu. Başkan Teksöz, yaptığı birlik ve beraberlik konuşması ile salondakilerden alkış aldı. Genel kurula katılan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ise, esnaf ve sanatkarın toplumun bel kemiği olduğunu kaydetti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da, her sorunun çözümünde mutlaka esnaf temsilcileriyle birlikte olduklarını, bundan sonra da birlikte olmaya devam edeceklerini belirtti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin konuşmalarında esnafın yanında olduklarını ifade ettiler. Genel kurulda mevcut başkan Abdülkadir Teksöz tek aday olarak başkanlığa seçilirken,
Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Uğur Fırat, Sabit Ak, Aziz Fatih Yılmaz, Ali Bayır, Abdullah Sürücü, Erol Akın, Refik Gümüşoğlu.
Denetim Kurulu Üyeleri: Recep Tuncer, Musa Mert, Mehmet Şakir Batmaz, İbrahim Cihangir, Hasan Özkul.
Disiplin Kurulu Üyeleri: Lütfi Naili Yücel, Mehmet Ordulu, Ahmet Beşir Günay, Servet Canatar ve İsmet Öz.
HESOB Genel Kurulu’na Hidayet Şahinoğlu, Nuretin Tabaş ve Mehmet Ergün Alkaya da üye listesine girdi. Yine İskenderun’dan Denetim Kurulu üye listesinde Mustafa Çöloğlu,İhsan Bilen ve Mahmut Şenöz de yer alırken, İskenderun’dan toplam 10 esnaf oda başkanları HESOB Genel Kurulu listesine girdi. HESOB İkinci Başkanı Uğur Fırat yaptığı değerlendirmesinde, “Seçimlerde canla başla çalıştık. İskenderunlu esnaf oda başkanları olarak ağırlığımızı koyduk ve başkanımız da İskenderun’dan 10 esnaf oda başkanımızı listeye aldı. Bu da şunu gösteriyor. Oda başkanları olarak artık elimiz daha da güçleniyor. Tek gayemiz Başkanımız Kadir Teksöz ve oda başkanlarımız ile birlikte esnaflarımıza yardımcı olmak, esnafın sesini duyurmak, birlik ve beraberliğimiz pekiştirmek, sorunları yerine ulaştırmada öncülük etmektir. Bizim tek gayemiz hizmettir. Bu iş gönül işidir. Genel kurulumuzun Hatay’a hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.