İLÇEMİZDE TAŞITLAR İÇİN BELİRLENEN HIZ LİMİTLERİ
İskenderun İlçe Trafik Komisyonunun teklifi Hatay İl Trafik Komisyonunun kararı ile ilçemizde otomobiller için belirlenen hız limitleri:
İskenderun’a Denizciler Beldesinden geliş istikametine göre ilçe giriş levhasından Tayfur Sökmen Bulvarına kadar olan yol bölümü saatte 50 km den 70 km ye; Belen ilçesinden geliş istikametine göre Arsuz otoban bağlantı yolundan Tedaş Kavşagına kadar olan yol bölümü yine 50 km den 70 km ye; Karaağaç Beldesi Uğur Mumcu Caddesi yine 50 km den 70 km ye çıkarılmıştır.
EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANILMASI İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİK
2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu 36. Maddesinde yapılan değişiklik ile Ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 1.407 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse aynı miktar ceza araç sahibine de uygulanacaktır. Ehliyetsiz olarak her tespitte sürücü ve araç sahiplerine aynı miktarda ceza uygulanacaktır.page_alkol-muayenesi-surucunu-rizasina-bagli_616872163
ALKOLLÜ ARAÇ KULLANIMI İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİKLER
2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu 48. Maddesinde yapılan değişiklik ile:
Alkol limitleri Hususi araçlar için 0.50 promil Ticari araçlar için 0.00 promil iken yapılan düzenleme ile Hususi otomobiller 0.50 promil diğer araçlar için 0.20 promil üzeri olarak değiştirilmiştir.
Kontrollerde alkolmetreye üflemeyen sürücüye200 TL para cezası uygulanıp ehliyetine iki yıl süreyle el konulacaktır. 1.0 promil üzeri alkollü araç kullanan sürücüler ile yasal limit üstünde alkollü araç kullanıp trafik kazasına sebebiyet veren sürücülere Türk Ceza Kanununun 179/3 maddesine göre adli işlem yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.