İran’dan getirilen eroini Hollanda’ya sevk etmek isteyen çeteye operasyon düzenlendi. Hatay, İstanbul ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Ekipleri ile Hollanda’daki güvenlik birimlerinin eş zamanlı operasyonları ile 109 kilogram 560 gram eroin ele geçirildi. Operasyon kapsamında bu güne kadar 16 kişi gözaltına alınırken çete liderleri, Hatay KOM Şube Müdürlüğü’ndeki ilk sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, elebaşları Hataylı olan ve uyuşturucu ticareti yapan şebekenin elinde, İran’dan aldıkları, Hakkari ve Van üzerinden ülkeye soktukları buradan da Hollanda’ya götürmek istedikleri yüklü miktarda uyuşturucu bulunduğu yönündeki ihbar üzerine harekete geçti.
Hatay’da 4, İstanbul’da 4 ve Diyarbakır’da 1 olmak üzere yurt genelinde 9 ve Hollanda’da 1 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlar kapsamında uyuşturucu ticareti yapan şebekenin elebaşları olduğu bildirilen M.S.A (47) F.C. (42) ile Ö.K. (37) Hatay’da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve şebekenin liderleri olduğu bildirilen zanlılar emniyetteki sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.