Cinci hoca dolandırıcıları hakkında emniyete suç duyurusunda bulunan Hayırsever İşadamı Nuri Üysen’in yardımcısı Sait Deniz, Hürriyet’e yansıyan ifadesi hakkında konuştu:

“İFADEM ÇARPITILDI”

Aralarında eski CHP’li Hatay milletvekilinin de bulunduğu işadamlarını yaklaşık 5 milyon lira dolandıran ‘Cinci Hoca’ N.A.’nın, Hayırsever İşadamı Nuri Üysen’i de dolandırdığı yönündeki haber gerçeği yansıtmıyor. Üysen’in yardımcısı Sait Deniz, Hürriyet’te çıkan haber için, “İfadem çarpıtıldı” dedi.sait deniz
Hürriyet Gazetesi’nin 18 Mayıs 2013 tarihli sayısında manşetten verilen, “Öyle bir çarptı ki” başlıklı haber ile ilgili açıklama yapan Sait Deniz, “Olayla ilgili olarak emniyette verdiğim ifade, yayınlanan haberde çarpıtılmış. Ben hiç bir şekilde Nuri Üysen’in dolandırıcılara para verdiğini söylemedim. İfademin iki yerinde Nuri Bey para vermedi, şeklinde görüş bildirdim. Kaldı ki, aynı gazetede bu ifadelerim yer almış. Buna rağmen, Nuri Bey’in üzerinde yoğunlaşılmış olmasını anlam veremedim. Aksine Nuri Bey; bu insanlara güvenmemem gerektiğini söylemiştir. Konu bizzat şahsımla ilgilidir. Parayı ben verdim. Nuri Bey bilinçli olarak yıpratılmak isteniyor” dedi.
Dolandırıcıların defalarca Nuri Üysen ile görüşmek istediğini aktaran Sait Deniz, “Bu şahıslarla görüşmemem gerektiğini, Nuri Bey tavsiye etmiştir. Ancak, yanıma gelen şahıslardan birisi yakından tanıdığım bir belediye başkanının oğluydu. Öylesine inandırıcıydı ki, hiç şüphelenmedim. Nuri Bey, bu süreçte bu insanlara itimat etmemem gerektiği yönünde beni sürekli uyardı. Ancak bu süre zarfında yaşadığım olaylardan etkilendim, hatta korktum da diyebilirim.. Bu yüzden tavsiyelere kulak vermedim. Olayın kesinlikle Nuri Bey’le ilgisi yoktur. Zaten olayın şahsımla ilgisi olduğundan, emniyete ifadeyi kendim verdim ve dolandırıcılar hakkında şikayetçi oldum” diye konuştu.
Son yıllarda siyasi arenada adından sıkça sözedilen Nuri Üysen’in bilinçli olarak yıpratılmak istendiğine dikkat çeken Sait Deniz, “Olayla ilgisi olan onlarca kişi varken, Nuri Üysen’in adının ön plana çıkartılmak istenmesini manidar buluyorum. Nuri Bey, siyaset ve iş dünyasında büyüdükçe, bazıları rahatsız oluyor” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.