İKEM’li Öğrenciler Dünya Su Günü Kutladı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Dünya Su Günü dolayısıyla İKEM koleji öğrencileri farklı bir etkinlik düzenledi.
İKEMLİ ÖĞRENCİLER SU GÜNÜNÜ KUTLADI
Dünya Su Günü dolayısıyla İKEM koleji öğrencileri farklı bir etkinlik düzenledi.
İskenderun Sahil Bandında ellerinde balonlarla, afişlerle yürüyen öğrenciler su hayattır sloganları attı.
Okul öğretmeni Feyza Belliyaptığı açıklamada,suyun, yaşayan bütün canlılar için hayat kaynağı olduğunu vurguladı.

Mevcut ve gelecekteki ihtiyaçların karşılanıp, gıda güvenliğinin sağlanabilmesi için su kaynaklarının yalnızca fiziksel değil, aynı zamanda sosyal, ekonomik ve çevresel faktörleri de kapsayacak entegre bir yönetim yaklaşımıyla ele alınması gerektiğini belirten Belli, suyun yeryüzündeki dağıtımı ve kullanım şeklinin, küresel ısınmaya bağlı iklim değişiklikleri nedeniyle dünya üzerindeki önemini her geçen gün artırdığına işaret etti.
Belli, şunları kaydetti:
“Sahip olduğumuz su kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak hepimizin en önde gelen görevleri arasında olmalıdır. Gelecekte bir damla suyun hesabını yapmak zorunda kalmamak için elimizdeki su kaynaklarını tasarruflu kullanma duyarlılığında ve doğal dengeyi koruma çalışmalarında azami gayreti göstermek zorundayız. Gelecek nesillerin sağlıklı içme ve kullanma suyuna sahip olabilmeleri bizlerin sorumluluğundadır. İnsanlığın ortak malı su kaynaklarının korunması, doğru ve israftan uzak kullanılması hem günümüz insanlarına hem de gelecek nesillere karşı görevimizdir. Bu duygularla herkesin Dünya Su Günü’nü kutluyorum”
Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler ellerinde balonları göz yüzüne bıraktılar.
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.