İlklerle En İyiye Koşuyoruz!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

2012’de Kardiyoloji ve Kardiyo Vasküler Cerrahi yatırımlarıyla ilklere imza atan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, 2013 yılında da Onkoloji yatırımını hizmete açıyor.. Heyecan verici yatırımları art arda gerçekleştiren Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nin Genel Koordinatörü Uzman Doktor Ender Çolakoğlu: “İskenderun Körfezi’ndeki yatırım hareketliliği heyecanla izlenirken, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi de, bu yatırım hareketliliğinin bir parçası oldu. Özel Gelişim Hastanesi’nin 2012 yılı çalışmalarını değerlendirirken, 2013 yılının Onkoloji müjdesini de veren Genel Koordinatör Uzman Doktor Ender Çolakoğlu, Kardiyoloji ve Kardiyo Vasküler Cerrahi yatırımları, profesör ve doçent kadroları ile teknoloji yatırımları açısından yoğun bir yıl geçirdiklerini söyledi. Çolakoğlu ayrıca, Nisan ayı gibi bitmesi planlanan 7 bin metre kare kapalı alana sahip ek binada da Onkoloji ünitesinin de Mayıs-Haziran ayları gibi hizmete gireceği müjdesini verdi. İskenderun Körfezi’ndeki sanayi yatırımlarına paralel yaşanacak nüfus artışına dikkat çekerek tüm yatırımların planlamasının da buna göre yapıldığını belirten Doktor Ender Çolakoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın her yıl Kasım ve Aralık aylarında yaptığı denetimlerin sonucunda 2012 yılı sonu itibariyle Özel Gelişim Hastanesi’nin A sınıfı puanlamasının tüm çabalar ve yatırımların karşılığını bulduğunu söyledi. Çolakoğlu, kalite sınıflandırmasında sınırlama görmediklerini ve hep daha iyiyi planladıklarına dikkat çekti.

“Kalitemiz Günden Güne Yükseliyor”

Sağlık Bakanlığı’nın kamu hastanelerini de içine alan sınıflandırma denetimlerinin sonucunu değerlendiren Uzman Doktor Ender Çolakoğlu, “Sağlık Bakanlığı her yıl Kasım ve Aralık aylarında, 3 yıldır düzenli olarak hizmet kalitesi standartları açısından Özel Hastaneleri sınıflandırıyordu. İlk kez bu yıl bu statüye kamu hastaneleri de eklendi. Biz bu denetlemeler yapıldığından beri zaten A Sınıfı bir hastaneyiz. Bu sene de standartlarımızı daha da yükseğe çekerek A sınıfı bir hastane olduğumuz tescillendi. Her sene bir önceki seneye göre daha yüksek standartlarla karşılaşıyoruz. Burada sınır yok, verilen hizmetin kalitesinde sınır olmadığını düşünüyoruz. Bu kaliteyi daha üst sınırlara getirmek için ekibimizle beraber devamlı çalışmaya devam ediyoruz.” Dedi.

 “Bölgede Birçok İlke İmza Attık”

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nin bir çok ilk’e imza attığı 2012 yılının heyecan verici bir yıl olduğunun altını çizen Genel Koordinatör Ender Çolakoğlu, “2012 yılı içerisinde hastanemizde yeni branşlar açıldı, bölgede ilkler gerçekleştirdik. Kardiyo Vasküler Cerrahi ve kardiyoloji alanında yaptığımız yatırımlar sonuç vererek hastalara hizmet etmeye başladık. Bunlarla beraber hastanemiz bünyemize şuanda 4 tane akademisyen katıldı. 2 tane profesör doktor, 2 tane doçent doktor olmak üzere değişik branşlarda bizlerle beraber halkımıza hizmet vermek için çalışıyor.” Şeklinde heyecanını dile getirdi.

“2013 Yılında Ek Yatırımımızı Tamamlayacağız”

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nin yatırımlarına paralel fiziki şartlarda yaptığı iyileştirmelere ve ek bina ile Mayıs-Haziran aylarında hizmete girecek ek 7 bin metre kare kapalı alana sahip binada yapılacak Onkoloji ünitesine dikkat çeken Doktor Ender Çolakoğlu, “Özel Gelişim Hastanesi 2005 yılından beri Hatay’ın en köklü ve en kurumsallaşmış bir hastanesi olarak hizmet veriyor. İlk kurulduğunda 7500-8000 metre kare kadar kapalı alanı vardı. Sonradan yapılan çeşitli eklemelerle, bina inşaatlarıyla, acil Kardiyo Vasküler Cerrahi ve koroner yoğun bakım eklemeleriyle 10 bin metre kare kadar bir kapalı alana ulaştık. 2013 yılı için çok büyük büyüme hamlemiz var. Mevcut kapasitemizi 17000 metre kareye çıkarırken, yatak kapasitemizi de 150’nin üzerine çıkartıyoruz. Yoğun bakım kapasitemizi 65-70 civarında bir yatağa ulaştırıyoruz. Bu bölgemiz için çok kolay rastlanabilecek bir rakamlar değil. Çok büyük hacimlere ulaşabilen, bir kamu hastanesi dışında bir özel kurumda çok fazla karşılaşabileceğimiz hacimler değil. Bunlara karar verirken en büyük dayanağımız halkımızın hastanemize göstermiş olduğu teveccühüdür. Çok yoğun bir hasta talebi var. Bu 6000-6500 m2 yeni yatırım alanı içerisinde yoğun bakım sayıları çok fazla artıyor. Belki de en önemlisi poliklinik hacimlerimiz çok fazla artıyor. Daha önce küçük bir alanda vermekte olduğumuz poliklinik hizmetlerini mevcut metrajların 2,5-3 katına çıkartıyoruz. Geniş alanlarda, huzurlu, hastaların rahatlıkla hizmet alabilecek fiziki mekanlar oluşturuyoruz. Bölgemiz için yeni bir hizmet olan radyasyon onkolojisi ve onkoloji birimini de bu yeni birim içerisinde hizmete açmış bulunacağız. Planlarımızda bir aksilik olmaz ise, yaz aylarında Mayıs, Haziran gibi bu saydığım birimlerin tamamını ve onkolojik birimleri hizmete sunmayı planlıyoruz.” Dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.