1İşçi Partisi Merkez İlçe Başkanı Sevgi Soydinç ve yönetim kurulunda yer alan 4 kişi ile birlikte toplam 38 üye ile birlikte İşçi Partisi’nden istifa ettiklerini açıkladı. Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC)’nde düzenledikleri basın toplantısında İşçi Partisi Merkez İlçe Başkanı Sevgi Soydinç ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 38 kişi istifa ettiklerini açıkladı. 17 Mart 2013 günü yapılan kongrede hukuk ihlalleri öncesinde ve sonrasında var olan ve daha da derinleşen sorunların olduğunu belirten İP Merkez İlçe Başkanı Soydinç; “Kongrede yaşanan hukuk ihlalleri neticesinde derinleşen sorunların içinden çıkılmaz bir hale gelmesinden dolayı, gerek il yönetimi gerekse genel merkezin bu sorunlara duyarsız kalmasından dolayı ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım olarak toplam 38 kişi İşçi Partisi’nden istifa ediyoruz.” dedi.
İl sekreteri tarafından darp edildim
Yapılan kongrenin geçersiz olmasına rağmen yönetimin halen eylem ve işlerine hukuksuz olarak devam ettiğini belirten İP Merkez İlçe Başkanı Soydinç; “ İl kongremizde tüzüğe aykırı olarak çarşaf liste ile gidilmesi gerekirken, anahtar liste ile gidip kendi yönetimlerini sağlamlaştırma adına bütün hukuk kurallarını ihlal ettiler. Çünkü kongre hukuksuz olup divan üyesi çekilmiş ve yerine imza atılmıştır. Biz bu yaşanan hukuksuzlukları 20.03.2013 günü İşçi Partisi İl binasında bulunan il sekreteri Emilhan Güçlü tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğradım. Hukuk ve çevre diye ortalığı cehenneme çeviren bu zihniyetin ne kadar samimi olduğu ortadadır.” diye konuştu.
Genel merkez olaylara müdahale etmedi
İşçi Partisi Genel Mekezi’nin bu yaşanan olayları bildiğini ve takip ettiğini belirten İP Merkez İlçe Başkanı Soydinç; “Bu olayları başından sonuna kadar bilen ve takip eden genel merkez, hiçbir şekilde olaylara müdahale etmemiş ve bizleri uydurma nedenlerle suçlayıp partiden ihraç etmeye çalışmıştır. Yapılan disiplin araştırmasında aklanmış olmamıza rağmen görev iadesi edilmemiştir. İşte bu nedenle ben merkez ilçe başkanı olmak üzere yönetimimde olan 4 kişi ve beraberinde 38 üye ile birlikte istifa ediyoruz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.