İTSO’da Meslek Komite üyeleri sorunlarını dile getirdi. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meslek Komite üyeleri sorunlarını dile getirdiler. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz toplantının Başkanlığını yaptı. İTSO Başkanı Yılmaz, “sorunların çözümü için buradayız” Yılda iki kez Eylül ve Mart aylarında gerçekleştirilen toplantılarda Meslek komitelerinin sorunlarının görüşülüp çözüm yolları için gerekli girişimlerde bulunmayı hedeflediklerini belirten İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Ben de ilk kez İTSO Başkanı olarak Meslek komite Başkanlarının toplantılarına katılıyorum ve bu toplantının başkanlığını yapıyorum. İTSO olarak her zaman daha iyiyi yapmak, odamızın sorunlarını, üyelerimizin sorunlarını dinlemek ve çözüm yolları bulmak için bu tür toplantıların daha faydalı olacağı kanasındayım” dedi. Yılda iki kez Eylül ve Mart aylarında yapılan toplantıların gerekirse arttırılabileceğine dikkat çeken İTSO Başkanı Yılmaz konuşmasının devamında ise, “Bu gün yaklaşık 21 gurubun meslek komitesi ile birlikte toplandık. İskenderun’da faaliyet gösteren iş adamlarımız ile paylaşımlarının yapılması gereken önemli bir toplantı olduğunu düşünüyorum. İlk toplantımızda katılım istenilen düzeyde değil. 21 gurunun 139 üyesi var ve bu arkadaşları bundan sonra daha geniş katılımla bir arada görmek isterim. Toplantının amacı ise, her sektörde bulunan komite başkanlarımızın kendi sorunlarının burada gündeme alınarak, yönetim kurulu olarak görüşülüp, meclise aktarılması ve mecliste alınan kararı da gerekirse bakanlık düzeyine girişimlerde bulunarak çözüm yolları için girişimlerde bulunmayı hedefliyoruz.”
İTSO MES.KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDII1 (1) İTSO MES.KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDII1 (2) İTSO MES.KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDII1 (3) İTSO MES.KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDII1 (4) İTSO MES.KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDII1 (5) İTSO MES.KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDII1 (6) İTSO MES.KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDII1 (7)İş adamları yaşadıkları sorunları anlattılar
Toplantıda İskenderun’un genel sorunları, iş adamlarının sorunları, hakkında Meslek gurubu üyeleri fikirlerini sundular. İTSO Meclis üyeleri Heysem Şaban, iş adamlarının sigorta işlerinde yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi verirken, yaşanan aksaklıklar ve çözüm yolları için de meslek gurubu üyelerine bilgiler aktardı. İTSO Meclis üyesi Erol Aygen de Odanın komite üyeleri ile yaptıkları toplantının çok önemli olduğuna vurgu yaparak, bu toplantı sayesinde sorunların daha da asgariye ineceğini ifade etti. İTSO Meclis üyesi Müfit Tennioğlu ise, “Bu toplantıda herkes kendi mesleği ile ilgili sorunları anlatacak olursa, saatler geçer, Tüm sektörüne kendine göre sorunları var ama önemli olan ortak sorunlarda birlikte hareket edebilmektir. İskenderun’da bu yaz hepimiz büyük sorunlar yaşadığımız elektrik sorunu hepimizin ortak sorunu bence bu sorunun giderilmesi ve en asgariye indirilebilmesi için ortak bir girişimde bulunulması için şehrimizin en önemli sivil toplum kurulu olan İTSO olarak girişimlerde bulunulmasını talep ediyorum” dedi. İTSO’da Meslek Komite üyelerinin sorunlarını dinleyen Başkan Levent Hakkı Yılmaz, “Gereken ne ise yapılacak. Dava açılacaksa gerekli yerlere dava açılacak. Bu konuda araştırıp girişimlerde bulunacağız. İskenderun’un ve meslek komite üyelerimizin sorunu bizim sorunumuzdur.” Şeklinde ifadelere yer verdi. İTSO Meclis Salonunda gerçekleştirilen Meslek Komiteleri toplantısına İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Başkan vekili Çağrı Belibağlı, Muhasip üye Özcan Aslan, İTSO Yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, Muhsin Yeter, Gassan Kuran, Necat Özkaya, İTSO Meclis üyeleri ve Meslek Komite temsilcileri katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.