Hıristiyanlık âleminin dünyaya açılan kapısı, ilk mağara kilisesi St. Pierre St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı Kutlama törenlerine katılmak üzere Hatay’a gelen Lübnan Maronit Kilisesi Patriği Bechara Butros Rai ilçemize geldi. Katolik Kilisesi’nde düzenlenen ayine Türkiye Katolik Kiliseleri Başkanı ve İzmir Katolik Kilisesi Episkoposu Ruggero Franceschini, Lübnan’dan gelen episkoposlar, çevre illerden gelen papazlar, rahipler ve cemaat katıldı.
Ayin sırasındaki konuşmasında Katolik Kilisesi’ni ziyaret eden Patrik Rai’ye teşekkürlerini sunan Episkopos Ruggero Franceschini, “Yıllardan bu yana kardeşlerimiz olan Maronit cemaatini burada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerin ziyareti; inanç, kardeşlik ve birlik tanıklığının önemini bizlere hatırlatıyor” diye konuştu.
Patrik Rai de İskenderun’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve Arapça, İtalyanca ve Türkçe dillerinde gerçekleştirilen ayini yönetti.
Lübnan Maronit Kilisesi Patriği Bechara Butros Rai, bugün (29.6.2012) Antakya Sempiyer Kilisesi’nde düzenlenecek olan Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı yönetecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.